Kripto Köşesi: Spor Dilim

Yeni ortaklık anlaşmalarından tartışmalı NFT girişimlerine ve yeni kripto değişim elçilerine kadar, kripto dünyasında yığılmış bir spor eylemi haftasıydı – spor alanı geçen hafta aktifti.

Her Pazar, The Sports Slice’da hızlı bir özet ile kripto ve blockchain teknolojisindeki spor katılımının geçen haftasını keşfediyoruz. Mart ayının son haftasına girerken, son yedi günlük eyleme bir göz atalım.

Spor Dilim

Crypto.com Çalışmaya Devam Ediyor, FIFA Dünya Kupası’nı Özgeçmişe Ekliyor

Konu spor sponsorlukları olduğunda Crypto.com geri adım atmadı. Geçen yılın sonlarında, kripto para borsası, büyük lig atletizminin en önemli takımlarından bazılarına ev sahipliği yapan Los Angeles’taki o zamanki Staples Center ile isim hakları anlaşmasını güvence altına almak için büyük bir manşet hamlesi yaptı. Borsa, spor portföyü çeşitlilik gösterdiği için UFC ile de ortaklık kurdu.

Borsa o zamandan beri sporla uğraşmayı bırakmadı ve şimdi tekrar haber yapıyor – bu sefer Katar’daki FIFA Dünya Kupası için resmi sponsor olarak bir anlaşma sağlıyor. Dünya Kupası’nın her yıl milyarlarca izleyicisi var, dünya çapında yeni tüketicilere ulaşmak için büyük bir potansiyel sunuyor ve muhtemelen çok büyük (ancak şu anda açıklanmayan) bir fiyat etiketiyle geliyor.

NFL Kripto Kısıtlamalarını Kolaylaştırıyor

Her hafta The Sports Slice’ı yayınladığımız yaklaşık bir yıl boyunca, NFL ve kripto arasındaki ileri geri ilişki hakkında oldukça fazla içerik ele aldık. Lig, blok zinciri ve kripto ile ilgili firmalar etrafındaki yadsınamaz gelir potansiyelini açıkça görüyor, ancak çoğu zaman olduğu gibi, NFL bölgede ilk (hatta ikinci) hareket etmekle ilgilenmiyor; yeni sponsorluk kategorileri söz konusu olduğunda kartlarını muhafazakar bir şekilde oynarken çok daha rahat hissediyorlar.

Bununla birlikte, potansiyel gelir sağlayan fırsatlar, NFL için bu köşeyi dönüyor olabilir. Bu hafta yeni raporlar, NFL’nin artık takımların uzayda kendi sponsorluk anlaşmalarını sürdürmelerine izin vereceğini, ancak yine de kripto para birimlerinin doğrudan tanıtımına izin vermeyeceğini ortaya koydu. Buna taraftar jetonları da dahildir. Ek olarak, stadyum tabelaları ve anlaşma uzunluğu (şu anda üç yıllık maksimum anlaşmalarla sınırlandırılmıştır) ile ilgili kısıtlamalar yürürlüktedir. Bununla birlikte, hareket, NFL’nin kripto ve blok zinciri anlaşmalarına katılmaya elverişliliğine doğru açık bir kaymaya işaret ediyor. Yavaş yavaş ama emin bir şekilde.

FTX Büyüyen Büyükelçi Listesine Eklendi, Naomi Osaka’yı Getirdi

Naomi Osaka, spor tarihinin en iyilerinden biri olma yolunda ilerleyen genç bir tenis yıldızıdır. Osaka, zihinsel sağlık sorunları hakkında konuşan sporcuların savunucusu olmuştur ve aynı zamanda blok zinciri teknolojisinin meraklı bir kaşifi olmuştur. Osaka, daha önce, yarım milyon doların üzerinde satış sağlayan Autograph.io ile bir ortaklık yoluyla NFT’leri piyasaya sürmüştü; Osaka aynı zamanda bir İmza yönetim kurulu üyesidir.

Sports Slice’da sıkça bahsedilen kripto para borsası FTX, bu hafta, NBA yıldızı Steph Curry ve NFL efsanesi Tom Brady’nin beğenisine katılan Osaka ile son elçiliğini imzaladı. Kriptoda kadın temsili özel büyümeye ihtiyaç duyan bir alandır ve ideal olarak Osaka ile yapılan bu anlaşma buna katkıda bulunabilir.

İlgili Okuma | Özetle NFT’ler: Haftalık Bir İnceleme

NFT eleştirmenleri, Ethereum blok zincirine bağımlı olduklarından, bunları Ethereum’un enerji tüketimi ile ilişkilendirerek, Polygon gibi Katman-2 çözümlerine odaklanıyor. | Kaynak: TradingView.com’da MATIC-USD

Liverpool, NFT Endeavour’dan Karışık İncelemeler Üretiyor

Liverpool FC, 170.000’den fazla NFT’nin yeni bir NFT sürümünü açıkladıktan sonra, kulüp için yaklaşık 10 milyon dolar toplaması bekleniyor. Liverpool, NFT’leri üç günlük bir süre içinde satacaklarını, Polygon blok zincirinde piyasaya sürüleceklerini ve koleksiyondaki satılmamış NFT’leri yakacaklarını söyledi.

Şimdiye kadar, NFT sürümleri söz konusu olduğunda, bunların hepsi nispeten basit görünüyor – peki tartışma nereden geliyor? Pek çok eleştirmen, Polygon’un Ethereum’a (bir ölçeklendirme çözümü olduğu için) bağımlı olduğundan, güveninin Ethereum’un sıklıkla eleştirildiği zararlı enerji tüketimine katkıda bulunduğunu iddia etmeye başladı. Kısacası, NFT sürümünün eleştirmenleri, Polygon kullanımının esasen Ethereum kullanımına eşdeğer olduğunu ve bunun enerji etkilerinin dikkate alınması gerektiğini iddia ediyor.

İlgili Okuma | Rio De Janeiro, Gelecek Yıldan Başlayan Kripto Vergi Ödemelerini Etkinleştirecek

Pexels’ten öne çıkan resim, TradingView.com’dan Grafikler Bu içeriğin yazarı, bu makalede bahsedilen taraflardan herhangi biri ile ilişkili veya bağlantılı değildir. Bu finansal tavsiye değildir.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img