Kripto Köşesi: Spor Dilim

Başka bir araştırma firması, taraftarların en sevdikleri sporlarla nasıl etkileşime girdiği konusunda büyük değişiklikler öngörüyor. Başka bir MLS kulübü, bir dijital varlık yatırım firması ile yeni bir anlaşma imzalayarak karışıma katılıyor. Ve üniversiteli sporcuların adı, imajı ve benzerliği (NIL), kripto ve blok zinciri firmalarının bozulma ve yenilik nezaketini görmeye devam ediyor.

Spor ve kripto katılımıyla geçen bir hafta daha, nezaketen Spor Dilim.

Spor Dilim

Yeni PwC Raporu, NFT’leri Sporun Geleceğinin Bir Parçası Olarak Görüyor

Geçen haftaki Slice’da, medya veri analitiği firması Nielsen’in kripto ve blok zinciri kategorisinde artan sponsorluk harcamalarına ilişkin yükseliş perspektifiyle ilgili bir raporunu ele aldık. Nielsen, kripto ve blok zinciri şirketlerinin spora harcanan dolarlardaki sponsorluk artışı açısından lider olmasını öngörüyor.

Bu hafta, boğa hissini getiren danışmanlık firması Price Waterhouse Coopers’ (PwC) oldu. yeni bir’Spor Görünümü 2022Kuzey Amerika spor katılımına odaklanan PwC raporu, sporda çekilebilecek bir dizi farklı blockchain ile ilgili kaldıraç öngörüyor. Saf koleksiyon ürünleri de dahil olmak üzere kullanım durumlarından biletleme ve sanal erişime kadar NFT’ler, bugüne kadar benzersiz olan sporlara katılım için güçlü bir potansiyel gösteriyor.

PwC, bilet satışlarının, medya haklarının ve sponsorluğun Kuzey Amerika sporlarındaki takımlar ve ligler için mevcut en büyük gelir kaynakları olduğunu ve bunların hepsinin daha fazla canlanma için olgunlaştığını belirtiyor. Genel olarak konuşursak, biletleme ve sponsorluklar on yılda büyük ölçüde değişmedi – ve aynısı medya hakları için en azından yakın zamana kadar, OTT hizmetlerinin hakların güvence altına alınması söz konusu olduğunda nihayet geleneksel kablolu yayın kutusuna yetiştiği zamana kadar geçerliydi.

MLS: Nashville SC, Valkyrie Yatırımlarıyla Bir Araya Geldi

Yeni bir basın açıklaması Haftaya MLS kulübünden başlamak için Nashville SC, en yeni Kurucu Ortağı Valkyrie Investments’ı paylaştı ve Nashville’i ligde Bitcoin’de tam ortaklık ücreti kabul eden ilk kulüp olarak sağlamlaştırdı.

Anlaşma, kulübün Nashville SC’nin yeni stadyumunda yer alan ve ‘Valkyrie Premier Club’ olarak yeniden adlandırılan 850 kişilik bir premium kulüp alanı olan Premier Club salonunu görecek. Valkyrie ayrıca takımın antrenman forması üstlerinde marka varlıklarına sahip olacak.

Valkyrie, Tennessee merkezli bir dijital varlık yatırım firmasıdır; Nashville SC ile olan ortaklık, firmanın profesyonel sporlara yaptığı ilk büyük adımdır.

RECUR ‘NFTU’ Başlıyor

NFT marketplace RECUR, 100’ün üzerinde efsanevi basketbol atletinin anlarından oluşan “Tip Off” serisi ile şirketin üniversite spor pazarı olacak bir basın açıklamasına göre, bu hafta “NFTU” programını başlatıyor. RECUR, yarından itibaren dört aşamalı NFT sunacak. özel NFTU sitesi.

Geçen haftanın duyurusu, üniversite lisans vereninden sadece birkaç hafta sonra geldi Learfield duyurdu NFTU’nun hayata geçirilmesine yardımcı olmak için RECUR ile uzun vadeli bir kurumsal ilişki.

İlgili Okuma | Özetle NFT’ler: Haftalık Bir İnceleme

Solana (SOL) hasn't been a power-player in sports NFTs thus far, but that could change given NFT marketplace Magic Eden's new deal with Overtime. | Source: SOL-USD on TradingView.com

Magic Eden x Uzatma

Bu hafta hamle yapan bir diğer NFT pazarı, Solana’nın Magic Eden pazarı ve spor medya şirketi Overtime ile işbirliğine giriyor. İkilinin, yaklaşmakta olan 2022 NCAA March Madness turnuvasında ortak NFT’ler üzerinde çalışması bekleniyor.

Buna göre DappRadar, Magic Eden, hem NFT hacmi hem de tüccarlar açısından lider Solana NFT pazar yeridir ve tüm ekosistemlerde ilk 10 pazar yeridir. Ortaklık, Magic Eden’in ilk büyük spor hareketidir. Pazar yeri şu anda bir DAO modeline geçiş üzerinde çalışıyor ve süreci başlatmak için özel kullanıcılara üç katmanlı bir NFT airdrop kullanıyor.

Sloan Analytics Konferansında NFT Duygusu

MIT’nin Sloan Spor Analitiği Konferansı her yıl Boston, MA’da gerçekleşir ve spor ile verinin kesiştiği noktada en parlak beyinleri bir araya getirir. Geçen hafta konferansta yapılan bir sohbet sırasında, Boston Celtics Yönetici Ortağı Steve Pagliuca ve girişimci Gary Vaynerchuk, NFT’lerin şu anda bir balon aşamasında olduğu ve “mevcut NFT’lerin yüzde 90’ının” olduğu konusundaki duygularını dile getirdiler. [are] silinmek üzere.”

Kraft Grubu Başkanı Jonathan Kraft ve DraftKings CEO’su Jason Robins, NFT’lerin “hayran etkileşimini artıran kullanışlı özellikler” eklemesi gerektiğini ekledi. Kraft, “O maçın bilet koçanı ve belki de 30 saniyelik önemli anların olduğu bir dijital cüzdanım olsaydı, ama aynı zamanda koltuklarımda fotoğrafımı çekmeyi tercih etseydim ve bu, maçtan sonraki gün bana düşerse” dedi. … Başka kimse için bir değeri olmazdı, ama buna sahip olmayı çok isterim.” Spordaki çoğu NFT savunucusu, potansiyelin bunun çok ötesine geçtiğini iddia edecektir.

İlgili Okuma | Fan Token Şirketi CEO’su Socios Fiyat Manipülasyonuyla Suçlandı

Featured image from Pexels, Charts from TradingView.com
The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img