Kripto para biriminde günlük alım satım riskleri ödüllerden daha ağır mı?

Kripto para ile ticaret yapma olasılığı birçok insana hitap ediyor. Ancak, daha önce hiç işlem yapmadıysanız, özellikle piyasanın oynaklığı göz önüne alındığında, göz korkutucu olabilir. Bu kılavuzda, kripto para biriminde günlük ticaretin ödüllerini almanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçlarını sunuyoruz.

Başlamadan önce, kripto para birimi ile günlük alım satımın normal hisse senedi alım satımından nasıl farklı olduğunu anlamanız gerekir. Kripto para ticareti daha küçük komisyonlarla çalışır, pazarlar 7/24 açıktır ve daha erişilebilirdir. Uyarılmakla birlikte, piyasalar inanılmaz derecede oynaktır ve herhangi bir noktada değişebilir.

Kripto ile ticaret, spekülasyon yoluyla ticaret anlamına gelir. Yatırımcılar piyasaları izler ve fiyat hareketleri hakkında eğitimli tahminler yaparlar. Bu elbette para kazanmanın garantili bir yöntemi olmadığı anlamına gelir. Bir tüccarın ucu büyük ölçüde yanlış olabilir ve size çok paraya mal olabilir. Başka biri mükemmel olabilir ve hayal edebileceğinizden daha büyük bir puan kazanabilir. Kimse pazarın ne yapacağından% 100 emin olamaz, bu yüzden her zaman kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun ve bir aldatmacaya düşüp çok para kaybettiğiniz için ipuçlarını takip etmeyin.

Şimdi bu yoldan çıktı, kripto para birimi ile günlük ticarete başlamak için bilmeniz gereken şeylere bir göz atalım.

Risk yönetimi

Eğer ciddi bir kayıp yapmak istemiyorsanız risk yönetimi ticaretin inanılmaz derecede önemli bir parçasıdır. Tipik olarak, toplam portföyünüzün% 1 ila% 2’sinden fazlasını kaybettiğiniz bir ticarete asla girmemelisiniz. Doğal olarak, daha büyük bir marja izin verirseniz, çok daha fazla para kaybetmeye devam edersiniz.

Başka bir risk yönetimi stratejisi ‘korunmadır’. Burası birincil varlığınızda dengeleme pozisyonunu aldığınız yerdir. Bu da sigorta sağlar ve kayıp olasılığını azaltır. Bunu Bitcoin’e uygulayacak olsaydık, Bitcoin’e tutunma riskini azaltmak ve böylece karınızın ödülünü artırmak için Bitcoin satıyorsunuz. Bunun nedeni, değer düşerse, kripto para saklamanın değerinin düşme olasılığının düşük olmasıdır.

Sabır anahtardır

Sabır, risk yönetimi kadar önemlidir. Asla bir kurulumu zorlamayın. Fiyat hareketinin size gelmesini bekleyin. Bunu bir ‘belirlenen limit sırası’ hazırlayarak başarabilirsiniz.

Belirlenmiş sayıda hisse senedinde ve belirlenen bir limit fiyat üzerinden alış veya satış işlemi gerçekleştirmek için aracılık ile bir limit emri verilir. Bu, bir kripto para biriminin fiyatının belirli bir değere ulaşacağına inanıyorsanız, belirlediğiniz değere ulaşırsa, o kripto para birimini satın almak için önceden sipariş verebilirsiniz. Bu, fiyat hareketi sırasında dakikalar boyunca pazarı izlemek zorunda kalmamanız açısından yararlıdır.

Bir durdurma kaybı kullanma

Bir ticarete girerken, genellikle destek için ‘uzun’ ve direnç için ‘kısa’ bahis yapmak güvenlidir. Bunu yaparken, destek ve direncin hemen altında veya üstünde bir durdurma kaybı belirlemek akıllıca olacaktır. Bu da umarım riskinizi küçük tutmalı ve potansiyel kazanç çok daha yüksek olacaktır.

Belirli bir pazar için bir grafiğe veya grafiğe bakarken, bir token fiyatının hareket yönünü gösteren trend çizgileri olacaktır. Trend çizgileri boyunca destek ve direnç seviyelerini gösteren yatay çizgiler vardır. Bir destek seviyesi, bu seviyede bir token satın almak isteyen önemli miktarda tüccar olduğunu gösterme eğilimindedir. Jeton bu seviyeye ulaştığında, alıcıların bir “zemini” oluşturulur. Bu, fiyat arttıkça talebin tipik olarak azalmaya başlayacağı zamandır.

Direnç seviyesi tam tersidir. Birçok satıcının emirleriyle sabırla beklediği ve bir “arz bölgesi” formüle ettiği bir alanı ifade eder. Tipik olarak, bir belirteç bu “tavana” yaklaştığında, tedarik yığınlarıyla karşılaşır ve geri döner.

Ticaret modellerini belirleme

Kâr elde etmenizi sağlamak için doğru oluşum ve desen türlerini belirlemek çok önemlidir. Bu çok şey kapsayabilir. Örneğin, ticarette yeniyseniz ancak mevcut piyasalara dikkat ediyorsanız, bazı garip terimler duymuş olabilirsiniz. Bu terimler “baş ve omuzlar” dan “yükselen bir kama” ya kadar değişebilir.

Bunlar keyfi terimler değildir. Aslında ticaret kalıplarıdır. Ticaret modellerini öğrenmek, bir piyasayı anlamanın anahtarıdır – ve sadece hangi varlıkların hangilerinin düşük olduğunu okuyabildiğimizden bahsetmiyoruz. Hızlı bir ‘ticaret kalıpları’ araması, tüm farklı kalıpların görüntüleri de dahil olmak üzere, kendinizi tanımak için çalışabileceğiniz çok sayıda materyal getirecektir.

Duygular düşmandır

Bu nokta inanılmaz derecede klişe geliyor, ama göz ardı etmeyin. Bu, kripto para ticareti yaparken hiçbir koşulda asla unutmamanız gereken bir ipucudur. İşlem yaparken duygusal hissetmeye başlarsanız, bu duyguları almalı, bölümlere ayırmalı ve ardından işlem bitinceye kadar kilitlemelisiniz.

Birçok insan duygularını iyileştirmek için kurban düştü. Çünkü ticaret, öfke, hayal kırıklığı veya öfori olsun, yüzeye çok fazla duygu getirebilir. Öfori, kârınızı ikiye katlayabileceğinizi düşünmek için sizi yanıltabilir veya olmadığınızda kendinizi güvende hissetme hissi verebilir. Öfke ve hayal kırıklığı, aksi takdirde sabırla bekleyeceğiniz işleri acele etmenize neden olabilir.

Bu, duyguların sizi hayatta yönlendirmesine izin verme demek değildir; ticarette size yol göstermelerine izin vermeyin. Duygusal olarak bunalmış hissetmeye başlarsanız, birkaç gün ara verin ve ticaret seviyesine geri dönün.

(Not: lütfen kripto para ticaretinin herkesin bildiği gibi zor olduğunu ve önemli bir risk taşıdığını unutmayın. Asla kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla ticaret yapmayın. Kendi sorumluluğunuzda işlem yapın.)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img