Kripto para madenciliği nedir?

İnternete ve uygun donanıma erişimi olan herkes madenciliğe katılabilir. Sorunu ilk çözen katılımcı, bir sonraki bloğu blok zincirine yerleştirir ve ödülleri alır. Ödüller işlem ücretleri (bloktaki işlemlerden) ve yeni piyasaya sürülen kripto para birimidir, örneğin Bitcoins.

Kripto para madenciliği ve İş Kanıtı

İş Kanıtı (PoW), yeni bloğu oluşturmadaki zorluğun bir göstergesidir. Zorluk, işlemcinin sorunu çözmek için ne kadar sıkı çalışması gerektiğidir. Kripto para madenciliği ile ilgili maliyetler, donanım (işlemci veya madenci) ve kullanılan elektrikle ilişkili maliyetler için olacaktır.

Kripto para madenciliği, kaynak yoğun ve zordur (gerekli işleme çabası anlamında) ve bu kasıtlıdır . Bir sonraki bloğu çözen ilk madencinin ödülü var, ancak bunu yapmak için gereken işleme miktarı muazzam.

Bir Bitcoin çıkarmak benim için ne kadar zor?

Bir kripto para birimini benimsemek için ne kadar çaba gerektiğini anlamak için Bitcoin kullanan bir örneğe bakalım.

Bir Bitcoin madenciliği yapamasanız da (madencilik çabası, 12.5 Bitcoin ödülü ile gelen bir bloğu çözmek için kullanılır), sadece kılavuzu daha kolay takip etmek için yapabildiğiniz gibi ele aldık. işlem gücü gibi çeşitli değişkenlere bağlı olarak kullanıcıların potansiyel günlük kazançlarını tahmin etmelerine olanak tanır. İşleme gücüne karma hızı denir ve bu çevrimiçi hesap makinesi , bir Bitcoin çıkarmak için bir gün boyunca saniyede 16.500 terra hash (TH / s) sağlamamız gerektiğini gösterir (hesaplama 15/5 / 18’de 15.36’da yapılmıştır). Terra hash bir trilyon hash olduğunu.

Amazon’da (Bitmain New Antminer S9i) satın alınabilecek en yüksek özellikli bitcoin madencilik makinesinin hash oranı 13.5 TH / s’dir. Bu yüzden günde bir Bitcoin çıkarmak için 1.222 makineye ihtiyacımız olacak. Dizüstü bilgisayarım 48 H / s’lik bir karma oranına sahip, bu yüzden Bitcoin’i madencilik şansım etkili bir şekilde sıfır.

Madencilik kripto para birimlerindeki potansiyel ödüller (özellikle yerleşik olanların ilk günlerinde) piyasaya o kadar çok madenciyi teşvik etti ki, bir birey olarak, madenciliğin tek gerçekçi yolu, işleme çabasını (ve ödülleri) paylaşmak için bir madencilik havuzuna katılmaktır. diğer madencilerle.

Kripto para madenciliği nasıl başlatılır

Madenciliğe başlamak için ihtiyacınız olacak şeyler şunlardır:

1. Madencilik donanımı – bir işlemci

Donanımı Amazon veya ebay’den satın alabilirsiniz. Yazma sırasında hızlı bir arama (10/5/18 14:46), Amazon’da satılık 600 £ – 4.000 £ arasında değişen yaklaşık 20 cihazı gösterir. Buna ek olarak, destekleyici donanımlar, istifleme rafları (birden fazla madencinin rahatlıkla kurulmasına izin veren) ve işleme panoları, kartlar ve cipsler gibi birçok başka destekleyici donanım mevcuttur.

Getirileri en üst düzeye çıkarmanın temel yolu, donanımınızın her gün mümkün olduğunca uzun süre ve mümkün olduğunca verimli çalışmasını sağlamaktır. Yukarıdaki makalede bağlanan çevrimiçi hesap makinesi, potansiyel kârı hesaplamak için kullanılabilir.

Hesap makinesini kullanmak için madencinin hash gücünü, güç tüketimini, ülkenizdeki elektriğin fiyatını ve madencilik havuzu ücretini bilmeniz gerekir. Madencilik havuzu, ödülü eşit olarak bölmek için işlem gücünü bir ağ üzerinden paylaşan madenciler tarafından bir araya getirilir. Karşılığında madencilik havuzuna bir ücret (genellikle yüzde) ödersiniz. Zorluk (bilgisayar eforu açısından) gerçekçi bir şekilde Bitcoin madenciliği için en pratik seçenek olduğu anlamına gelir.

Karma güç ve güç tüketimi madenci teknik özelliklerine dahil edilecektir. Ülkenizdeki elektrik fiyatı bir Google aramasıyla kolayca bulunabilir ve katılmak istediğiniz havuzu seçtiğinizde havuz ücretini bilirsiniz.

2. Bir kripto para cüzdanı alın

Doğru kripto para cüzdanını seçmek sizin durumunuza bağlı olacaktır. Bir para birimini tutarsanız, o para biriminin resmi cüzdanını kullanmak muhtemelen en kolay seçenektir. Birden fazla para birimine sahipseniz (veya birden fazla para birimine sahip olmayı planlıyorsanız), birden fazla para birimi türüne sahip bir cüzdanınızın olması gerekir.

3. Bir maden havuzu bulun

Web’de kolayca bulunan bir dizi madencilik havuzu vardır. Yeni başlayanlar için çoğu kripto yorumcusu 2010’dan beri var olan ve ilk madencilik havuzu olan Slush Pool’u tavsiye ediyor .

Havuzunuzu değerlendirirken bakmanız gereken şeyler ödül yöntemidir (örneğin orantılı, hisse başına ödeme); para çekmek için alınan ücretler; bir blokun ne sıklıkta çıkarıldığı; havuz ne kadar kararlı ve para çekmek ne kadar kolay. Farklı havuzlardan bahseden birçok karşılaştırma sitesi ve blog var.

Havuzunuzu seçtikten sonra, havuzun madencinizi ve madencilik çabalarını takip edebilmesi için kendi kimliğine sahip olacak bir “işçi” eklemek ve normalde basittir.

4. Bir madencilik programı edinin

Madencinizde zaten uygun yazılım yüklü olacak, ancak bilgisayarınızın madencinizi ölçmesi, kontrol etmesi ve izlemesi için bir programa ihtiyacınız olacak. Birçok madencilik havuzunun kendi yazılımı vardır, ancak kendinizinkini bulmanız gerekiyorsa, bir Google aramasıyla kolayca bulunur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img