Kripto para ticareti için kar ticareti yaparken hatırlanması gereken üç temel şey?

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız Cryptocurrency ticareti zor olabilir ve kötü niyetli kripto piyasalarından kar elde etmek ön koşul olmadan zor olacaktır. Burada kâr için kripto ticareti yaparken hatırlanması gereken üç temel şeye bakacağız.

Başlamadan önce, ne tür bir ticaret yapacağınızı belirlemelisiniz. En büyük iki ticaret türü ‘spot ticaret’ ve ‘marj ticareti’dir.

Spot ticaret

Spot ticaret, seçtiğiniz jetonda bir getiri sağlama umuduyla varlık alım satımı anlamına gelir. Örneğin, bir kişinin 9 Bitcoin’i olduğunu ve bunu 10 Bitcoin’e dönüştürmek istediğini varsayalım. Bu kişi daha sonra ‘Coin A’ için 4 Bitcoin ve ‘Coin B’ için 5 Bitcoin ticareti yapmaya karar verebilir. Daha sonra Coin A ve Coin B% 20 artabilir, bu da kişiden Coin A ve Coin B’yi tekrar Bitcoin’e takas etmesini ister. Kişi para kazandığından, başladığından daha fazla Bitcoin satın alabilir.

Marj ticareti

Marj ticareti, bir varlığın yukarı veya aşağı gidip gitmeyeceğini tahmin etmek için bir ücretle borç almayı içerir. Buna genellikle ‘kaldıraç’ denir ve borsalar sağlayıcıya bağlı olarak farklı miktarlarda kaldıraç sağlama eğilimindedir. Bu senaryoların birçoğunda minimum depozito gereklidir. Borsalar tarafından sunulan ortak bir kaldıraç 20: 1’dir. Bu, yatırdığınız depozitonun 20 katı üzerinde işlem yapabileceğiniz anlamına gelir.

Bu nedenle, örneğin, Bitcoin’in fiyatı 3.800 $ ise ve bir kişi% 10 artacağını tahmin ederse, bir borsadan 3.800 $ ödünç alabilirler. Daha sonra, kişi 3,800 $ ‘ı tek bir Bitcoin ile değiştirecekti. Varsayımsal olarak, Bitcoin’in fiyatı% 10 artarsa, tek Bitcoin’i 4.180 dolara geri satarlardı. Ancak, borsaya geri ödenecek faiz olduğunu unutmayın. Ama bu ödeme yapıldıktan sonra, karınız kalır.

İnşallah, şimdi başlamak istediğiniz kripto para ticareti türünü daha iyi anlayacaksınız. Şimdi bu yoldan çıktı, ticaret yaparken kâr elde etmek için hatırlanması gereken üç temel şeye bir göz atabiliriz.

1) Risk yönetimi

Eğer ciddi bir kayıp yapmak istemiyorsanız risk yönetimi ticaretin inanılmaz derecede önemli bir parçasıdır. Tipik olarak, toplam portföyünüzün% 1 ila% 2’sinden fazlasını kaybettiğiniz bir ticarete asla girmemelisiniz. Doğal olarak, daha büyük bir marja izin verirseniz, çok daha fazla para kaybetmeye devam edersiniz.

Başka bir risk yönetimi stratejisi ‘korunmadır’. Burası birincil varlığınızda dengeleme pozisyonunu aldığınız yerdir. Bu da sigorta sağlar ve kayıp olasılığını azaltır. Bunu Bitcoin’e uygulayacak olsaydık, Bitcoin’e tutunma riskini azaltmak ve böylece karınızın ödülünü artırmak için Bitcoin satıyorsunuz. Bunun nedeni, değer düşerse, kripto para saklamanın değerinin düşme olasılığının düşük olmasıdır.

2) Duyguların kararınızı bulutlandırmasına izin vermeyin

Bu nokta inanılmaz derecede klişe geliyor, ama göz ardı etmeyin. Risk yönetiminden sonra, bu, kripto para ticareti yaparken hiçbir koşulda asla unutmamanız gereken bir ipucudur. İşlem yaparken duygusal hissetmeye başlarsanız, bu duyguları almalı, bölümlere ayırmalı ve ardından işlem bitinceye kadar kilitlemelisiniz.

Birçok insan duygularını iyileştirmek için kurban düştü. Çünkü ticaret, öfke, hayal kırıklığı veya öfori olsun, yüzeye çok fazla duygu getirebilir. Öfori, kârınızı ikiye katlayabileceğinizi düşünmek için sizi yanıltabilir veya olmadığınızda kendinizi güvende hissetme hissi verebilir. Öfke ve hayal kırıklığı, aksi takdirde sabırla bekleyeceğiniz işleri acele etmenize neden olabilir.

Bu, duyguların sizi hayatta yönlendirmesine izin verme demek değildir; ticarette size yol göstermelerine izin vermeyin. Duygusal olarak bunalmış hissetmeye başlarsanız, birkaç gün ara verin ve ticaret seviyesine geri dönün.

3) Teknik analiz

Kâr elde etmenizi sağlamak için doğru oluşum ve desen türlerini belirlemek çok önemlidir. Bu çok şey kapsayabilir. Örneğin, ticarette yeniyseniz ancak mevcut piyasalara dikkat ediyorsanız, bazı garip terimler duymuş olabilirsiniz. Bu terimler “baş ve omuzlar” dan “yükselen bir kama” ya kadar değişebilir.

Bunlar keyfi terimler değildir. Aslında ticaret kalıplarıdır. Ticaret modellerini öğrenmek, bir piyasayı anlamanın anahtarıdır – ve sadece hangi varlıkların hangilerinin düşük olduğunu okuyabildiğimizden bahsetmiyoruz. Hızlı bir ‘ticaret kalıpları’ araması, tüm farklı kalıpların görüntüleri de dahil olmak üzere, kendinizi tanımak için çalışabileceğiniz çok sayıda materyal getirecektir.

Duymuş olabileceğiniz bir diğer terim de “yükseliş” tir. Bu, bir piyasa veya token değerinin arttığı zamandır – pazarın yükselişe geçtiği söylenebilir. Bu genellikle trader’ları satın almaya yönlendirir. Öte yandan, bir ‘ayı’ pazarı tam tersidir. Ayı piyasası fiyatların düştüğü zamandır, bu da kullanıcıları kriptolarını satmaya teşvik eder.

Bu, şimdi biraz daha rahat bir şekilde dallanıp ticarete başlamanız için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

(Not: lütfen kripto para ticaretinin herkesin bildiği gibi zor olduğunu ve önemli bir risk taşıdığını unutmayın. Asla kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla ticaret yapmayın. Kendi sorumluluğunuzda işlem yapın.)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img