Kripto Para Ticareti Malezya’da Yükseldi

Düzenlenmiş kripto para borsaları, insanlar “ekonominin zor olduğu zamanlarda iyi bir değer deposu” aradıklarından, ticaret hacimlerinde ve yeni kullanıcılarda önemli bir artış olduğunu bildiriyor.

Dünya çapındaki ekonomik krize rağmen, hükümet onaylı iki kripto borsaya göre, Malezya’daki kripto para ticareti güçlü bir büyüme gösterdi. Malezya’nın ilk tamamen onaylanmış dijital varlık borsası Luno, Malezya Rezerv yayınına, platformundaki yerel ticaret hacimlerinin son dört hafta içinde %33 büyüdüğünü söyledi. Luno Malezya yöneticisi Aaron Tang, değişimindeki aktif kullanıcı sayısının bu dönemde rekor bir seviyeye ulaştığını söyledi. “Malezya’da çok sayıda dijital madeni para yatırımcısı var,” dedi Tang, haber açıklamasında şunları söyledi:

Artışın kısmen kripto para birimlerinin (özellikle bitcoin) zor ekonomik zamanlarda iyi bir değer deposu olduğu inancından kaynaklandığına inanıyoruz.

Luno yöneticisi, bazı yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmek için bitcoin gibi kripto para birimleri kullandıklarını açıkladı, çünkü büyük teşvik paketlerinin ve küresel ekonomik krizin enflasyona yol açabileceğinden endişe ediyorlar.

Tamamen onaylanmış ikinci kripto para birimi değişim operatörü Tokenize Technology de kullanıcı kayıtlarında artış yaşadı. CEO Hong Qi Yu, platformunun günlük işlem hacminde ortalama %30 ila %40 artış gördüğünü söyledi.

“Oldukça yeniyiz ama Malezyalıların kaydolmak için oldukça istekli olduklarını görüyoruz” diyor. Ancak, çoğu insanın kripto para yatırımı söz konusu olduğunda hala bekle ve gör yaklaşımını kullandığını ve Malezya’nın 30 milyondan fazla nüfusunun sadece% 2’sinin yeterli kripto para birimi bilgisine sahip olduğunu tahmin ettiğini belirtti.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img