Kripto paralar için madencilik?

Kripto para birimleri için madencilik yapmaya başladığınızda, genel karlılığınızı etkileyecek çeşitli faktörleri düşünmeniz gerekir. Bu faktörler, çeşitli sermaye maliyetleri, operasyonel maliyetler ve beklenen gelir gruplarına ayrılabilir. Bu üç alanda uzmanlaşabilir ve dengeleyebilirseniz, bir kripto para birimi madenciliği işlemini değerlendirme sürecine de başlayabilirsiniz.

Beklenen Gelirler

Bu yüzden yapılacak ilk büyük karar sha-256 algoritmasını inceleyip madencilemediğinizi seçmek. Sha-256 madencilik algoritması bugün Bitcoin ve Bitcoin Cash (ve Litecoin Cash ve Unobtanium gibi birkaç küçük para) ile kullanılmaktadır. Bitmain Antminer , Halong Dragonmint ve Avalon 6 gibi Sha-256 madencileri , hızlı ve miktar olarak satın alınabilecek en kolay madencileri temsil ediyor. Bir Sha-256 madeni para madenciliği yapıyorsanız, bugün yapılan en büyük madencilik yığınında madencilik yapacağınızı biliyorsunuz. Bu, yüksek likidite paraları için en yüksek hacimli karma hızında madencilik yapacağınız anlamına gelir.

Bu algoritmayı benimsememeyi seçtiyseniz, beklenen gelirlerinizdeki spekülasyon faktörünü önemli ölçüde artıracaksınız, sha 256 ile karma oranında daha istikrarlı bir büyüme ve spreadlerde para kaybetmeden günlük satmak için yeterince sıvı olması beklenebilir. .

Ayrıca, madenciyi satın aldığınız fiat para birimine günlük olarak yeni basılmış paraları satmayı planlamak en iyisidir, eğer bunu yapmamayı seçerseniz, madencilik yaptığınız varlığa spekülasyon yapıyorsunuz.

Sermaye maliyetleri

Şimdi madencilik algoritmanız üzerinde karar verdiniz, sizin için en verimli madenciyi bulmak için pazara bakmaya başlayabilirsiniz. Bu kılavuzun geri kalanında, kullanıma hazır bir madenci kullanarak sha-256 madenini seçmenizi öneririz. Öneri, uzaydaki büyük donanım üreticilerinden (Bitmain, Halong veya Avalon) mevcut olan Newsted nesli madenciler için gitmek olacaktır.

Seçiminizi belirleyecek kişisel faktörler, istediğiniz madenciyi satın almak için kullanılabilirliği, vadesi gelebilecek ithalat vergilerini ve son olarak, satın aldığınız madencilerin sayısına göre pazarlık yapılabilecek indirimleri içerecektir.

İşletme Maliyetleri

Kripto para birimleri için madencilik için en büyük operasyonel maliyet elbette elektrik olacaktır. Elektrik maliyeti, seçtiğiniz donanımı belirlemek için de önemli bir faktör olacaktır. Elektrik maliyetiniz yüksekse, satın almanız gereken donanımın genel geri ödeme sürelerini azaltmak için ‘en yeni nesil’ bir ekipman beklemeye değer olabilir (örneğin, geri ödeyecek daha verimli bir madencinin gelmesi için iki ay bekleyin 200 gün vs 300 gün içinde geri ödeme yapan bir başka anında teslimat madencisi).

Bir diğer önemli husus, madencilik operasyonunuzun günde 24 saat (minimum duruş süresiyle) çalışmasını sağlamak için gereken işletme maliyetidir. Çektiğiniz herhangi bir zaman, ilk sermaye yatırımınızda hesapladığınız geri ödeme süresinden iskonto edilecektir.

Çevresel maliyetler göz ardı edilmemesi gereken son alandır. Boş bir alanda (örneğin bir çatı katı) madenciliği kolaydır, ancak ısı yönetimi veya hatta genel lojistik gibi unsurları düşünmemek madencinizin ömrünü önemli ölçüde kısaltabilir. Kabloların üzerinden geçen ve madencilerin bir yığınını indiren insanların örnekleri olmuştur (bu, belirli bir operasyonun sonuna yol açar).

Kripto paralar için mayın – son düşünceler

Kripto para birimleri için madencilik yapmaya ve kendi madencilik faaliyetinizi başlatmaya karar verirseniz, yapılması gereken birçok dinamik ve seçenek var. Ancak, en önemli faktör bilgisayar donanım projelerine olan sevgidir. Hayranları yeniden oluşturmayı veya sürücüleri hata ayıklamayı seven bir kişi değilseniz, bu sizin için karlı bir girişim olmayacaktır. İyi şanslar!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img