Kripto Piyasası “Kara Perşembe”

Son dört hafta boyunca kripto yatırımcılarını rahatsız eden acil bir soru, Bitcoin'in “Kara Perşembe” ye dayanmasıdır.

Notu kaçıranlar için, 12 Mart’ta önde gelen kripto varlığı küresel pazarlarla birlikte bir uçurumdan düştü; BTC 11 Mart’ta 7.700 $ ‘dan yüksek bir seviyeye düştü. Armageddon gibiydi.

Düşüklerin yakınında, yatırımcılar kripto para piyasasının henüz inişini yapmadığından korkuyorlardı. Tüm pazarların belirsiz olduğu bir dünyada, çok azı Bitcoin’in insanların para tutmaya güveneceği bir yer olacağını düşündü.

BTC 3.700 $ ‘a ulaştığında Bitcoin (ve kripto) bir dip bulduğunu iddia etmediği halde, işsizliğe atıfta bulunarak “fiyatlar genellikle aşıldı” diye düşündüğü bir dizi başka mesajı paylaştı. ABD’den gelen veriler:

“Tarihsel olarak, ekonomi dipten önce dipleri pazarlar. Ekonomi geçen hafta dibe vurmuş olabilirdi. ABD haftalık işsizlik iddiaları zaten zirveye ulaştı. ”

Krüger’in bir risk varlık sınıfı olduğuna inandığı Bitcoin ve kripto varlıklarının bir bütün olarak temelini oluşturan fikir, onları daha yüksek takip etmeli veya en azından daha fazla düşmemelidir.

Piyasalar işsizliğin artması, ekonomik büyüme ve kurumsal kazançlar ile ilgili bazı verileri görmeye başladığında, piyasada başka bir panik seviyesi daha olacaktır.

Özetle, hisse senetleri düşmese bile, başka bir kripto düzeltmesinden korkuyorlar.
Korkulu bir analist, Silk Road çevrimiçi pazarının kurucusu ve daha önceki Bitcoin uygulayıcılarından biri olan Ross Ulbricht’tir. Şu anda hapishanedeyken, zaman zaman çevrimiçi ve arkadaşları ve ailesi tarafından paylaşılan mesajlarla dış dünya ile iletişim kuruyor.

Böyle bir mesaj, bu hafta sonu yayınlanan bir düşüş Bitcoin analizi idi. Daha öncede bildirildiği gibi Ulbricht, BTC’nin uzun vadeli grafiğine baktığında, şu anda devam eden kripto ayı pazarının ikinci aşamasına girmekte olduğunu yazdı.

Ross Ulbricht BTC Tahmini

Piyasaların yatırımcı psikolojisi ve diğer makro faktörler nedeniyle tahmin edilebilir dalga benzeri aşamalarda hareket ettiğini gösteren bir teknik analiz olan Elliot Wave’e atıfta bulunan ilk Bitcoin uygulayıcısı, kripto para biriminin Haziran veya Temmuz ayına kadar 2.000 $ ‘a hatta 1.000 $’ a dönebileceğini önerdi. Böyle bir düşüş, mevcut seviyeden yüzde 70’lik başka bir çöküşe işaret edecektir.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img