Kritik Dirençle Karşı Karşıya Bitcoin – Breakout ve 50 bin Dolar Yakın (BTC Fiyat Analizi)

Son birkaç gün içinde yükselen bir toparlanmanın ardından, Bitcoin bir kez daha 45 bin dolarlık kritik direnç bölgesine ulaştı.

İyi haber şu ki, fiyat 100 günlük hareketli ortalama çizgisinin üzerine çıktı ve ardından beş yeşil günlük mumdan oluşan bir yükseliş rallisi geldi.

Günlük Grafik

Teknik Analiz Shayan

BTC fiyatı şu anda 45 bin dolarlık kritik direnç seviyesini kırmak için başka bir girişimi hedefliyor. Başarılı olursa, 46 bin dolarlık arz bölgesinin üzerine çıkmak yakın olabilir ve olası bir 50 bin doları yeniden test etme girişimi olabilir.

Sonuç olarak, Bitcoin’in daha yüksek zaman dilimlerinde 50 bin dolar – 60 bin dolar kanalına giden yolu iki ana direnç seviyesine sahiptir:

İlki, önemli bir direnç bölgesi olan 46 bin dolarlık arz bölgesinde yer alıyor ve fiyat şu anda bunun üzerine çıkmaya çalışıyor. Öte yandan, 200 günlük hareketli ortalama ikinci sırada – şu anda 48 bin dolar civarında. Bitcoin hareketli ortalamanın üzerine çıkarsa, geri dönüş muhtemelen onaylanacak ve yeni bir yükseliş rallisi takip edecek.

4 Saatlik Grafik

Aşağıdaki grafik, fiyatın, fiyat hareket modellerine dayalı sağlam bir yükseliş toparlanmasının güçlü bir göstergesi olan daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler yaptığını gösteriyor.

Bitcoin, 45 bin dolar ve önceki zirvesi civarında önemli bir direnç seviyesine ulaştı ve çift tepe fiyat hareket modelinin ortaya çıkma şansını artırdı. Buradan, kısa vadede iki olası senaryo var:

Bitcoin, 46 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıktı, kırılan seviyeye bir geri çekilme şeklinde konsolide oldu ve sonraki günlerde 200 günlük hareketli ortalamaya ve 50 bin ila 60 bin dolar kanalına doğru yükselişine devam ediyor. Bitcoin arz bölgesinin üzerine çıkar, yukarıdaki tüm likiditeyi emer ve ardından daha düşük talep/destek alanlarına düşerek başka bir vadeli işlem piyasası tasfiyesini tetikler. Daha düşük zaman dilimlerinde, birincil destek seviyeleri, düşüş devamı düzeltme bayrağının sarı trend çizgisi ve alt trend çizgisi olacaktır.

Zincir Üzerinde Analiz

On-chain Analizi Edris

Kısa Vadeli Sahip SOPR (EMA 7)

Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda 45 bin dolara yükseldi ve kısa vadeli sahipleri kar elde etmeye başlıyor. Kısa vadeli sahipler tarafından üç ay boyunca sürekli kayıp gerçekleşmesinden sonra, bu grup “suyun üstüne” geri döndü ve bazıları bu çıkış likiditesini piyasadan çıkmak için kullanıyor.

Kısa vadeli sahipler, son 155 gün (beş ay) içinde piyasaya giren piyasa katılımcıları olarak kabul edilir; bu, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan bu yana Bitcoin satın aldıkları anlamına gelir.

Bu grup, esas olarak, çöküş sırasında piyasaya giren en iyi ve sabırsız dip alıcılarını satın alan ve fiyat düşmeye devam ettiği için son birkaç aydır madeni paralarını zarara satan tüccarlardan oluşuyor.

Bununla birlikte, kısa vadeli sahipleri, son fiyat artışını takiben son zamanlarda kar elde etmeye başladılar. Son 155 gündeki fiyat hareketi göz önüne alındığında, bunlar son birkaç ayda 45 bin doların altına düşüş satın alan piyasa katılımcıları. Tekrar tedavüle giren bu coinlerin önümüzdeki haftalarda yeterli taleple karşılanması gerekiyor, yoksa bu satış baskısı kısa vadede bir düşüşe daha neden olabilir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img