LFG’nin Bitcoin Zulası 1,6 Milyar Dolara Ulaştığından MicroStrategy’nin Terra’da Yeni Bir “Dip Satın Al” Rakibi Var ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

BTC 44.000 doların altına düştüğü için Terra bir kez daha önemli miktarda Bitcoin satın aldı. LUNA ve Terra UST’ye ev sahipliği yapan blok zinciri platformu bugün, satın alma sırasında 227 milyon dolar değerinde 5.040 BTC satın aldı. Terra şu anda yaklaşık 1,6 milyar dolar değerinde 35.768 BTC’ye sahip.

Son 24 saat içinde, kripto piyasası tasfiyelerde 452 milyon dolar gördü – Coinglass’a göre OKX’te gerçekleşen en büyük tek tasfiye ile 147.750 kripto tüccarı tasfiye edildi.

Terra ve MicroStrategy için Bitcoin sahipliği yarışı artıyor

Bu satın alma, LUNA Foundation Guard’ın (LFG) son zamanlarda yaptığı pek çok şey arasında yer alıyor. Terra özellikle 22 Mart’tan 25 Mart’a kadar Bitcoin satın almaya başladı. Vakıf ayrıca 26 Mart’ta 160 milyon dolar değerinde Bitcoin aldı.

Devam eden Bitcoin satın alma çılgınlığı, Terra’nın Terra UST stabilcoin için rezervini oluşturma planlarıyla ilişkilidir. Terra UST, Terra blok zincirinde çalışan merkezi olmayan bir sabit paradır. Bugün itibariyle, stablecoin’in genel piyasa değeri 16.7 milyar doların üzerinde bulunuyor.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, daha önce Terra vakfının Bitcoin alımlarını 10 milyar dolara çıkarmayı planladığını açıklamıştı. Tezgah üstü satışlarla 1 milyar dolar değerinde Bitcoin elde ettikten sonra, rezervini 3 milyar dolara çıkardı.

Reklam &nbsp &nbsp

Bitcoin kurumsal oyuncular arasında zemin kazanmaya devam ediyor

Terra gibi, MicroStrategy de şirketinin rezervleri için Bitcoin satın alma konusunda kayda değer bir geçmişe sahiptir. 5. SEC başvurusuna göre, firmanın yan kuruluşu MacroStrategy, 4.167 Bitcoin (satın alma anında 190,5 milyon dolar değerinde) satın aldı.

Bir kripto analiz platformu olan Weiss Crypto Ratings, satın almanın önemine dikkat çekerek;

“Bu büyüklükteki kurumsal birikim, arz sıkıntısına yol açan önemli bir faktör olabilir – #BTC fiyatlarını önemli ölçüde yükseltecek bir eksiklik.”

Hem MicroStrategy hem de yan kuruluşu şu anda yaklaşık 5,7 milyar dolar değerinde olan tahmini 129.218 Bitcoin’e sahip. Terra ile karşılaştırıldığında, MicroStrategy daha büyük Bitcoin sahibidir.

Her iki kuruluşun da farklı nedenlerle Bitcoin tuttuğunu belirtmek de önemlidir. Daha önce sadık bir Bitcoin eleştirmeni olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Ağustos 2020’de kripto piyasasına bir sıçrama yapmıştı.

Saylor o zamandan beri önemli bir Bitcoin savunucusu haline geldi ve Bitcoin için destek göstermeye devam etti. Son zamanlarda, Bitcoin’in şirketi için altından daha iyi bir yatırım olduğunu açıkladı.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img