Libra Dijital Paraların Birden Çok Sürümü Üzerinde Çalışıyor

Facebook, un Libra kripto  para birimi platformunun, çoğu ABD doları gibi bireysel para birimleri tarafından desteklenen çeşitli dijital para versiyonlarını destekleyeceğini söyledi. Bu, sosyal medya devi ve ortaklarının küresel eleştirmenlerin tutumunu yumuşatmak için yaptığı değişikliklerin bir parçası sadece.

Önerilen projeyi denetleyen denetleme organı olan Libra Birliği, para düzenini değiştirdi ve finansal düzenleyicilerin Libra projesinin merkez bankalarının gücünü ve kontrolünü zayıflatabileceği yönündeki endişelerine yanıt olarak başka iyileştirmeler yapmaya gerek duydu.

Facebook Libra’yı oluşturduğunda, Euro, ABD doları, Japon yeni ve kıymetli madenler sabit gelir varlıkları gibi popüler olarak kullanılan para birimlerine bağlanacak tek bir küresel yasal ihale oluşturmayı planladı.

Bu proje, politikacıların ve düzenleyicilerin çok fazla tepkisiyle karşılaştı. Libra, küresel merkez bankalarından, para üretmeyi piyasaları kontrol etmek ve dengelemek için bir araç olarak kullanan veya kara para aklama gibi yasadışı amaçlar için kullanılabilen bazı otoriteleri devralabileceğinden endişe duyuyordu.

Birkaç tartışmadan sonra Libra Birliği bu ilk planlarını geri çekti, ancak yine de tek para birimi istikrarlı paraların bazılarının dijital bir bileşiminden oluşan Libra parasının bir versiyonunu tasarlamayı planlıyor.

Facebook, eleştirmenlerine yasal onay olmadan Libra’yi başlatmayacağına dair güvence verdi, ancak yapılan değişikliklerin eleştirmenleri ve finansal paydaşları karşılayıp karşılamayacağı belli değil.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img