Louisiana Eyalet Senatosu Crypto Business Licensing Bill’i Düşünecek

Louisiana Eyalet Senatosu sanal para işlerini düzenlemek ve lisanslamak için bir tasarıyı göz önünde bulundurmak üzere.

Devlet temsilcisi Mark Wright tarafından desteklenen HB701, devlet Temsilciler Meclisi’nden oybirliğiyle onay aldı ve Senato Ticaret, Tüketicinin Korunması ve Uluslararası İlişkiler Komitesi’ne sevk edildi. Yasa kabul edilirse, Louisiana’nın ilk kripto lisanslama rejimini kuracak.

Kripto şirketleri devletin Finansal Kurumlar Ofisi (OFI) ile başvurmalı, yöneticilerin parmak izlerini aşmalı, “deneyim, karakter ve genel uygunluklarını” soruşturmaya ve belki de iş yerlerine tabi tutmalı ve diğer gereksinimlerin yanı sıra. iade edilemez kayıt ücreti ödemeliydi.

Karşılaştırılabilir rejimlere sahip devletler tarafından lisanslanan tescil ettirenlerin yasa tasarısı altında Louisiana lisansına ihtiyacı yoktur. Yıllık 35.000 $ ‘dan daha azıyla uğraşan bireylerin yalnızca OFI’ya kaydolmaları gerekir.

OFI, yıllık yenileme için 2.000 $ ve 1.000 $ ücret talep etti. Louisiana’nın bütçe guruları , tasarının ilk yılında yaklaşık 150.000 dolara ve OFI’nin uygulanmasını hızlandırdığı için yaklaşık 1,3 milyon dolara mal olacağını tahmin etti.

Avukatın temsilcisi Bill Wright, The Advocate’e göre ilk olarak 2019 yılında OFI’yi sanal para birimi düzenlemesi okumaya çağırdı. Bu oturum sırasında farklı bir kripto lisanslama tasarısı da sundu. Carlton Fields’ın avukatı Andrew Hinkes, 2020 tasarısının partizan olmayan Tekdüzen Hukuk Komisyonu (ULC) tarafından bir lisans rejimi olan Sanal Para Birimi Yasası’ndan (VCBA) kaynaklandığını söyledi .

ULC, devlet hatlarına yasal tekdüzelik getirmeyi amaçlayan model yasalar hazırlandı. Kaliforniya, Oklahoma ve Hawaii’nin hepsi VCBA’nın versiyonlarını düşünüyor. 23 sayfalık fatura, ULC’nin 50+ sayfalık VCBA’sından ‘önemli’ farklılıklara sahiptir. Hinkes, VCBA’nın ortaya koyduğu raporlama gereksinimlerini, uygulama mekanizmalarını, uyum programlarını ve tüketici korumalarını içermediğini söyledi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img