LUNA’nın Büyüyen Bitcoin Rezervlerine Bakış

Terra ekosistemi Luna Foundation Guard’a (LFG) odaklanan kar amacı gütmeyen kuruluş, şu anda yaklaşık 28.000 bitcoin’e sahip ve bu da TerraUSD’yi (UST) desteklemeyi amaçlayan 10 milyar dolarlık toplam hedefinden 1,3 milyar dolar anlamına geliyor.

İlgili Okuma | Terra (LUNA) 10 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Alacak. İşte Neden

bu @LFG_org şimdi #hodl 27.784,98 #Bitcoin Umut Rezervinde toplam 1.312.478.801.33 USD bakiyede.

— LFG_Reserve (@LFG_Reserve) 30 Mart 2022

“Bitcoin ile özellikle ilgilenmemizin nedeni, buna inanmamızdır. [it] en güçlü dijital rezerv varlığıdır,” dedi Terra’nın kurucusu Do Kwon Bloomberg ve “UST, para politikasının bir parçası olarak Bitcoin standardını uygulayan ilk internet yerel para birimi olacak” dedi.

Algoritmik stabilcoin UST, para basma mekanizması aracılığıyla sağladığı çeşitli faydalar nedeniyle Terra ağının en popüler yerel tokenidir.

İki hafta önce Do Kwon, UST’yi desteklemek için BTC rezervleri oluşturmayı seçtiklerini duyurdu. Bu, stabilcoinin yeterli teminat desteğine sahip olmadığı için çökmesini önler. Pazartesi günü başlayan birikim süreci hızla ilerledi.

En son veriler Gizemli Araştırma haftalık rapor, “Luna Foundation Guard, geçen hafta 18.221 BTC ekledikten sonra şimdi 27.785 BTC BTC rezervi oluşturdu” diyor. Kuruluş, Luna’nın yakılmasından elde edilen fonları, satın almaları yapmak için TerraUSD’yi (UST) basmak için kullandı.

Bitcoin destekçileri, kripto paranın yeni dijital dünya rezerv para birimi haline geldiğinin bir işareti olarak gördüğünden, diğer birçok protokol de aynı şeyi yapmaya başlayabileceğinden, haberler büyük ilgi ve heyecanın nedeni oldu. Birikim sadece Terra’nın LUNA’sını yukarıya çıkarmakla kalmadı, aynı zamanda son kripto piyasası yükseliş trendinin ve Bitcoin’in yıllık en yüksek seviyesinin de arkasında olması muhtemel.

“Bu devasa BTC birikimi muhtemelen piyasanın yükselmesine katkıda bulunuyor ve sona yaklaştığında yakından izlenmelidir. Arcane Research, ETH adresine ve BTC rezerv adresine dikkat edin ”diyor.

LUNA, bir ATH’yi 106.15$’da test ederek ve onu geçerek yukarı yönlü tepki verdi. Ayrıca, Terra’nın kilitli toplam değeri (TVL) 26 milyar dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.7 milyar dolara yükseldi ve bu da Terra’yı TVL’nin en büyük ikinci DeFi protokolü haline getirdi.

LUNA günlük grafikte 107 USDT’den işlem görüyor | Kaynak: TradingView.com’da LUNAUSD

Luna’nın Günden Güne BTC Rezervleri

LFG’ler onaylandı adres Ocak ayının sonundan bu yana kuruluş tarafından daha önce tutulan 9.564 BTC’den en son 27.785 BTC’ye kadar bakiyelerinin nasıl değiştiğini gösteriyor.

Ticaret firması Jump Trading LLC, BTC işlemlerini yürütmekten sorumluydu. Luna Foundation Guard, firmaya haftanın her günü 125 milyon dolar değerinde USDT ve geçen Cumartesi günü 160 milyon dolar göndermeye başladı. Kalıcı birikim BTC fiyatını yükseltti ve kuruluşun başlangıçta 3 milyar dolarlık bir hedefe ve gelecekte 10 milyar dolarlık bir hedefe ulaşmak için çok daha fazlasını satın alması bekleniyor.

Rapora göre, son sekiz gün içinde LFG, orijinal stablecoin rezervlerinin %44’ünü rezervleri için bitcoin satın almak üzere cüzdanlarına yerleştirdi. Bu, mevcut 988 milyon dolarlık stablecoin’i bırakıyor ve veriler, UST’yi USDT’ye dönüştürerek yaklaşık 800 milyon dolar daha fazla toplanabileceğini gösteriyor.

Aşağıdaki grafikte gösterilen Arcane, satın alma çılgınlığının benzer oranlarda devam etmesi ve 800 milyon doların dönüştürülmemesi durumunda organizasyonun Bitcoin rezervlerini 6 Nisan’a kadar tamamlayacağına inanıyor.

Raporda, “6 Nisan’a kadar 47.000$’lık sabit bir BTC fiyatı varsayarsak, LFG’nin rezervinde 48.800 BTC olacak” diye ekliyor. Ancak LFG bu 800 milyon dolarlık UST rezervlerini BTC satın almak için de kullanacaksa, Arcane alımların yaklaşık 65.000 BTC rezervle (coini 47 bin dolardan satın alarak) 14 Nisan civarında sona ereceğini tahmin ediyor.

Analistler bu hareketlere yakından bakıyorlar çünkü BTC 48 bin dolar seviyesini kırarsa bir yükseliş modeli fark edebilir. Bu alımlar aslında BTC’nin fiyatını yükseltiyorsa, devamı tüm kripto piyasasının gelecekteki bir yükseliş trendine dönüşebilir.

İlgili Okuma | Son Bitcoin Dalgalanmasının Arkasında Terra (LUNA) mı Var?[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img