Madenci Hut 8 Beklenenden Daha İyi Bir Hisse Senedi Turu Geçirdi

Madenci Hut 8, geçtiğimiz hafta yatırımcılara% 6'lık bir hisse senedi satmaktan toplam 8.3 milyon dolarlık bir artış sağladığını, orijinal 7.5 milyon dolarlık fonlama hedefinden yaklaşık 800.000 dolar daha fazla olduğunu söyledi.

Toronto’da listelenen madencilik şirketi, daha eski ekipmanlara sahip daha küçük işletmeler geçen ayın yarılarından itibaren tuhaflık hissettiğinden, fonun rekabeti koruyacağını söylüyor. Hut 8‘in geçici CEO’su Jimmy Vaiopoulos yaptığı açıklamada, “Kanada’daki bir kripto para madenciliği şirketi tarafından ilk prospektüs teklifini kapatmaktan ve Hut 8’in en büyük kamu bitcoin madencilerinden biri olarak liderliğini daha da iyileştirmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Genel olarak, yatırımcılar Hut 8’de 1.45 $ ‘dan toplam 5.7 milyon “birim” satın aldılar. Her birim, Alberta merkezli Hut 8’de bir ortak payın yanı sıra önümüzdeki 18 ay içinde 1,85 $ ‘dan başka bir hisse satın alma seçeneği içeriyor.

Finansman yeni ekipmanlara yatırılacak. Hut 8’in dış sözcüsü olan Ryleigh Ebron, şirketin madencilik kapasitesini beşte birinden fazla artarak 1.150 petahash’a (PH / s) yükseltebileceğini söyledi. Kurulduktan sonra, şirket, Blockchain.com’a göre, bitcoin blok zinciri için toplam hash oranının% 1’inin biraz altında olabilir, şu anda 115.200 PH / s civarında olabilir.

Ebron, “Bu finansmanın Hut 8’in nakit akışlarını ve bilançosunu güçlendirmesi bekleniyor” dedi.

Hut 8‘in finansmanı çok tartışmaya konu oldu. 2019’un dördüncü çeyreğinde 116.6 milyon dolarlık bir kayıp gördü. Bu yılın başlarında vurgulanan bir raporda , şirket 2019’da 2 milyon doların biraz üzerinde kazandı.
.

Hut 8, bu kötü performansı, sadece en büyük yatırımcısı olan üretici Bitfury’den madencilik ekipmanı satın almak zorunda bırakan zararlı bir anlaşmaya bağladı. Bu, Bitfury’nin rakiplerinden gelen daha hızlı madencilere erişmesini engelledi ve hızla yaşlanan ekipmanlarla bıraktı.

Zamanla bu, toplam hashrate’den daha azını oluşturduğu ve geliri etkileyen çok daha az blok kazandığı anlamına geliyordu. Ocak 8’de Hut 8, başka bir yerde madencilik ekipmanı satın alabilmesi için anlaşmayı değiştirdi. İlginç bir şekilde Hut 8, Bitfury‘nin rakibi MicroBT’den madencilik ekipmanı satın almak için tüm yeni fonları kullanacağını söyledi. Yeni tesislerin çoğu Temmuz ve Kasım ayları arasında gelecek.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img