Madenci Şirketi Core Scientific’den 30 Milyon Dolarlık Yatırım

ABD'li madencilik şirketi Core Scientific, Çinli bitcoin donanım üreticisi Bitmain Technologies Inc.'den 17.600 madencilik platformu satın alma anlaşması yaptı.

Şirket, Bitmain’in yeni nesil bitcoin ( BTC ) madencisi Antminer S19’u satın aldığını söyledi ve 29 Haziran’daki bir açıklamada , madenciler önümüzdeki dört ay boyunca ABD’de Core Scientific tarafından işletilen veri merkezlerine tamamen kurulacak.

Washington merkezli Core Scientific, maliyet hakkında ayrıntı vermedi, ancak anlaşma toplam 30 milyon ila 42 milyon dolar arasında olabilir. Bitmain mağazasına göre, her S19 makinesi şu anda 1.785 dolardan satılıyor, daha yeni S19 Pro ise 2.407 dolara gidiyor.

Core Scientific, satın almanın kurumsal müşterileri adına ve kendi kullanımı için olduğunu söyledi. Ayrıca anlaşmanın S19 BTC madencilerinin tek bir blockchain hosting şirketi tarafından en büyük satın alınması olduğunu iddia ediyor .

Şirket başkanı ve genel müdür Kevin Turner şunları söyledi: Core Scientific, Bitmain’in en yeni ASIC madencilerinin ilkini aldı ve test etmeye başladı ve mevcut hashratın 110 TH / s ±% 3’e ulaşması için önemli başarı elde etti.

Bitmain, bir blog yayınında anlaşmayı doğruladı . Antminer 19 serisi, Bitmain’in en yeni nesil SHA256 Uygulamaya Özel Entegre Devreleri (ASIC) kullanıyor ve bu da Pekin merkezli kuruluşun önceki modellerine kıyasla daha fazla enerji tasarruflu olmasını sağlıyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img