Makro Kuyruk Rüzgarları Hazırlanırken Bitcoin Holdinglerinin Çoğuna En Az Bir Yıl Dokunulmadı: Analist Will Clemente

Yakından takip edilen Bitcoin analisti Will Clemente, BTC için perde arkasında bazı yükseliş temel faktörlerinin geliştiğini söylüyor.

Popüler analist, 605.000 Twitter takipçisi ile Glassnode’dan, Bitcoin arzının çoğunluğunun en az bir yıl boyunca dokunulmadan kaldığını ve bu metrik için tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yakın olduğunu gösteren verileri paylaşıyor.

“Bitcoin arzının %63,15’i en az 1 yılda hareket etmedi.

Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece %0.3’ü.”

Kaynak: Will Clemente/Twitter

En son Blockware Intelligence haber bülteninde Clemente, Bitcoin birikimini körükleyen ana güçlerden birinin, BTC destekli bir stablecoin rezervi oluşturmak için milyarlarca dolar değerinde en iyi kriptoyu satın alma girişimi olan Luna Foundation Guard’ın (LFG) girişimi olduğunu söylüyor.

“Hisse senetleri üzerindeki risk ile korelasyonun yanı sıra, sermaye girişlerinin bir başka itici gücü, bir Bitcoin rezervi biriktiren Luna Foundation Guard olmuştur; hem doğrudan, hem de önden giden ve genel anlatı ivmesi aracılığıyla. LFG şu anda mevcut piyasa fiyatlarında kabaca 1,5 milyar dolar olan 30.727 BTC’ye sahip.”

Analist, BTC’lerini 155 günden daha az bir süre elinde tutan kısa vadeli sahiplerin (STH’ler) veya yatırımcıların ortalama olarak neredeyse kâra geri döndüğünü söylüyor. Fiyatın, yaklaşık 46.000 dolar olan ortalama kısa vadeli sahibinin gerçekleşen fiyatının üzerinde daha fazla zaman harcarsa, yükseliş momentumunun onaylanabileceğini de sözlerine ekledi.

“Şu an için Bitcoin, tekrar tekrar bahsettiğimiz psikolojik bir seviye olan kısa vadeli sahibinin gerçekleşen fiyatının üzerine çıktı. Momentumun devam edeceğinden emin olmak için bunun üzerinde birden fazla günlük kapanış görmek isterim.”

Kaynak: Blockware Zekası

Clemente ayrıca, Bitcoin türev piyasasının çoğunun kripto yerine sabit paralarla teminat altına alınma eğiliminde olduğuna dikkat çekiyor; bu, tüccarlar BTC’ye kıyasla daha istikrarlı teminat kullandığından, aşağı yönlü ani oynak hareketleri önleyebilir.

“Bitcoin türev piyasasında dikkate değer bir makro kayması, kripto ile teminatlandırılmış vadeli açık faiz oranlarının sabit paralara karşı yüzdesidir. Bu, piyasa için daha sağlıklı bir zemin oluşturur. Niye ya? Uzunlar BTC ile teminatlandırıldığında, negatif bir dışbükeyliğe sahiptirler; yani fiyat onların aleyhine olduğu için, sadece PnL’leri (kar ve zararları) değil, aynı zamanda teminatlarının değeri de düşer. Teminat olarak stabilcoinler ile bu etki artık yok.”

Kaynak: Blockware Intelligence

Yazarken, Bitcoin 46.330 dolara el değiştiriyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Alberto Andrei Rosu/PurpleRender



[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img