Malezya Şeriat Konseyi Kripto Para Ticaretine İzin Verdi

Malezya Şeriat Danışma Konseyi'nin menkul kıymetler komisyonu, kayıtlı kripto borsalarına kripto para yatırımına ve ticaretine izin verildiğini belirtti

Ülke nüfusunun yaklaşık% 60’ı Müslümanların birçoğu şeriat uyumlu olmayabileceği korkusuyla kripto ticareti yapmaya isteksizdi. Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu Şeriat Danışma Konseyi’nin (SC) bu hafta Invest Malaysia 2020 etkinliğinde ülkede kripto para birimi ticareti konusundaki konumunu açıkladığı bildirildi. SC genel başkanı Datuk Syed Zaid Albar, Edge Markets tarafından Salı günü yapılan bir telekonferans paneli oturumu sırasında şunları söyledi:

SC Shariah Danışma Konseyi, ”Prensip olarak, kayıtlı dijital varlık borsalarına dijital para birimlerine ve tokenlere yatırım yapmaya ve ticarete izin verilebileceğine karar verdi.” dedi.

Açıklamanın devamında, ”SAC (Şeriat Danışma Konseyi) tarafından dijital varlıklara daha fazla gelişme ve yatırım getirebilecek gerçekten çığır açıcı bir çözüm… Karar tamamlandıktan sonra daha fazla ayrıntı vereceğiz.” diyerek eklediler.

Ocak 15 de, geçen yıl, ülkenin cryptocurrency sektörü düzenleyen başladı Malezya’nın menkul komisyonu, Suruhanjaya Sekuriti Malezya, “Sermaye Piyasaları ve Hizmetleri (Menkul Reçete) (Dijital Para ve Dijital Simgesi)” yürürlüğe girdi . Şimdiye kadar, ülkede faaliyet göstermek üzere üç kripto para birimi borsa onaylandı: Luno Malezya, Sinegy Technologies ve Tokenize Technology .

Japon dijital medya devi Okwave Inc. kısa süre önce, Universiti Teknologi Malaysia (UTM) ile işbirliği içinde Şeriat uyumlu dijital paralar üzerine ortak araştırmalar gerçekleştirdi. Kripto para biriminin benimsenmesinin dünya çapında büyüdüğünü vurgulayan şirket, Ocak ayında şunları söyledi:

İstatistikler, Müslüman ülkelerdeki kripto para biriminin kullanımının dünyadaki en düşük seviyelerden biri olduğunu gösteriyor; bu, kripto para birimlerini İslam hukuku ile uyumlu olmadıkları korkusuyla meşrulaştırma konusundaki isteksizliklerinden kaynaklanıyor. dedi.

 

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img