Malezya Sonraki El Salvador mu? İletişim Bakanlığı, Bitcoin’in Yasal İhale Olarak Kabul Edilmesini Önerdi ⋆ ZyCrypto

Malezya Sonraki El Salvador mu?  İletişim Bakanlığı, Bitcoin'in Yasal İhale Olarak Kabul Edilmesini Önerdi

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Malezya İletişim ve Multimedya Bakanlığı, yargı alanında yasal ihale olarak bitcoin gibi kripto para birimlerinin benimsenmesini destekliyor.

Malezya İletişim Bakanlığı kripto para birimlerine ısınıyor.

21 Mart’a göre rapor ile BloombergMalezya İletişim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Zahidi Zainul Abidin, gençlerin günlük işlemlerinde kullanabilmeleri ve ihtiyaç duydukları yardımı alabilmeleri için kripto ve takas edilemez tokenleri (NFT’ler) yasallaştırmaya çalıştıklarını söyledi. ihtiyaç. Bu genç nesiller şu anda kriptonun en aktif kullanıcıları.

Zahidi, kripto düzenlemesinin şu anda ülkenin merkez bankasının ve Malezya Menkul Kıymetler Komisyonunun elinde olduğunu kaydetti. Bununla birlikte, Bakanlık onlarla bir diyalog başlatmaya ve kripto para birimi sektörü “geleceğin, özellikle şimdiki gençler için bir iş ve finans programı” olduğu için yasallaştırma çağrısında bulunmaya hazır.

Bitcoin, geçen Eylül ayında El Salvador’da yasal ihale haline geldi ve dünyada bir ilk oldu. Latin Amerika ülkesi ayrıca jeotermal enerji kullanarak amiral gemisi kripto para birimini çıkarmaya başladı. Ateşli Salvador başkanı Nayib Bukele, bu yıl daha fazla ülkenin ülkesinin ayak izlerini takip edeceğini ve bitcoin’i kucaklayacağını tahmin etti.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Şu anda Singapur, ülkedeki düzenleyicilerin yeni ortaya çıkan varlık sınıfının benzersizliğini barındıran kapsamlı bir düzenleyici çerçeve geliştirmesi nedeniyle genellikle Asya’nın kripto merkezi olarak görülüyor.

Malezya, dijital varlıklara açıklık getirir ve onları yasal ihale olarak tanırsa, Asya’nın bir sonraki merkezi ve temelde El Salvador’dan sonra kriptoya kapı açan bir sonraki ülke olma yolunda olabilir.

Bununla birlikte, ülkenin Maliye Bakanlığı hala bitcoin’in yasallaştırılmasına karşı temkinli. Bu ayın başlarında, maliye bakanı Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz dedim kripto para birimleri, paranın bilinen özelliklerini karşılamıyor. Bu nedenle, kripto varlıkları içeren herhangi bir işlem Malezya’da yasa dışı kabul edilir. Bakan, ülkenin merkez bankasının aktif olarak bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) araştırdığını açıkladı.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img