Maliye Bakan Yardımcısı, Malezya’nın Bitcoin’i Yasal İhale Olarak Kabul Etmeyeceğini Söyledi

Ülkenin Maliye Bakan Yardımcısı, bitcoin ve diğer dijital varlıkların Malezya’da yasallaştırılabileceğine dair son spekülasyonları yalanladı. Bunun yerine Mohd Shahar Abdullah, ulusun bir merkez bankası dijital para birimi çıkarmaya odaklanacağını söyledi.

  • KriptoPatates Bu haftanın başlarında, Malezya’nın ülkenin İletişim Bakanlığı Bakan Yardımcısı’nın, ulusun El Salvador’un ayak izlerini takip etmesini ve bitcoin’i yasallaştırmasını önerdiği bildirildi.
  • Bu, onu dünyada bu tür adımları atan tek ikinci ülke yapardı.
  • Bununla birlikte, Bloomberg rapor edildi 24 Mart’ta Malezya Maliye Bakan Yardımcısı şu anda böyle bir plan olmadığını söyledi.

Bakan Yardımcısı, bu “çeşitli sınırlamalar” hakkında ayrıntı vermeden “Bitcoin gibi kripto para birimleri, çeşitli sınırlamalar nedeniyle bir ödeme aracı olarak kullanılmaya uygun değil” dedi.

  • Politikacı, bir merkez bankası dijital para birimi aracılığıyla Malezya’nın izlediği farklı bir yolu özetledi.

“Büyüyen teknoloji ve ödeme ortamı, Bank Negara Malaysia’yı bankanın dijital para birimi merkezinin (veya CBDC) potansiyelini aktif olarak değerlendirmeye teşvik etti.”

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve depozitolarınızdan 7,000$’a varan PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img