Man Utd Yıldızı Phil Jones Özel Metaverse Üyeleri Kulübünü Açıkladı

Manchester United defans oyuncusu Phil Jones, metaverse’e giren en son yüksek profilli sporcu oldu. 2011’den beri kulübün kitaplarında yer alan Jones, Web3 firması ile güçlerini birleştirdi. antourage Red Lion Sports Club (RLSC) adlı özel bir metaverse üye projesi geliştirmek.

Girişim, özel NFT sahiplerinin oyun oynamak ve etkileşimde bulunmak, özel içeriği görüntülemek, yarışmalara katılmak ve değerli amaçları desteklemek için toplanabilecekleri bir tür kapılı çevrimiçi topluluk olarak işlev görecek. Ünlü artırılmış gerçeklik yaratıcısı tarafından tasarlandı DoddzAlgoritmik olarak oluşturulmuş yalnızca 4.000 Red Lion üyesi NFT, Solana blok zincirinde iki SOL (mevcut fiyatlarla yaklaşık 250 $) karşılığında piyasaya sürülecek.

Hayran Etkileşimi için Yeni Bir Model

Önümüzdeki ay lansmanı planlanan, Red Lion Spor Kulübü Premier Lig maçları, NBA playoffları, Formula 1 Britanya Grand Prix’si ve golf Britanya Açık turnuvası gibi büyük spor etkinliklerine, hayranlardan etkilenen içerik ve çeşitli spor etkinliklerine ayrılmış mini oyunlara odaklanacak.

Premier League, FA Cup ve Avrupa Ligi kupalarını kazanırken United formasıyla 100’ün üzerinde maça çıkan Jones, “Geçtiğimiz altı aydır Web 3.0 ve metaverse’nin potansiyeli hakkında araştırıyor ve öğreniyordum” dedi.

“Red Lion Spor Kulübünün arkasındaki fikir, diğer üyelere karşılıklı saygıya dayanan gerçek bir topluluk duygusunu teşvik eden hayranlarla etkileşim kurmanın yeni bir yolunu sağlamaktır. RLSC, dijital bir topluluğun nasıl büyüyüp geliştiği konusunda söz sahibi olmak, sporcular, ünlüler ve diğer üyelerle etkileşim kurmak ve büyük etkinlikler etrafında oluşturulacak içeriği etkilemek isteyen tüm spor hayranları için bir mekan olacak.”

Red Lion Sports Club, Stockholm merkezli girişim Antourage’ın dahil olduğu ilk metaverse projesidir ve kurucu ortak Johan Junker, “RLSC’nin arkasındaki itici güç olarak Phil’in katılmasından heyecan duyduğunu” söyledi. “Bu proje Antourage’ın varlığının kalbinde yer alıyor: Tutkuya dayalı hayran topluluklarını en yeni sosyal platformlarda dağıtılan özgün içerikle birleştirmek.

Hayranların içerik ekosisteminin merkezinde olması ve katılımlarından dolayı ödüllendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Red Lion Spor Kulübü bu felsefeyi tam olarak temsil ediyor ve meta veri tabanı tarafından yönlendirilen Web 3.0, hem hayranlar hem de içerik oluşturucular için daha fazla değer ve daha zengin bir deneyim sunacak bu değişikliği hızlandıracak.”

Jones ve Junker, özel spor merkezli üye kulüplerini önemli bir meta evrene yerleştirmeyi ve topluluk geliştikçe ek içerik ve aktivasyonlar geliştirmeyi amaçlıyor.

Premier Lig Yıldızları Meta İçin Deliriyor

Bir dizi metaverse meraklısı şimdi Old Trafford soyunma odasını işgal ediyor, Jadon Sancho yakın zamanda ortak Genies ile kendi dijital avatarını ve Luke Shaw’u serbest bırakmak için fırlatma kendi NFT koleksiyonu. Geçen hafta Cristiano Ronaldo da katıldı büyük kriket turnuvalarına dayalı NFT’ler yaratan FanCraze için 100 milyon dolarlık bir finansman turunda.

İngiltere’nin en üst sıradaki başka bir yerinde, United’ın şehirler arası rakipleri City, Etihad Stadyumu’nu sanal gerçeklikte yeniden üretmek için Sony ile işbirliği yaptı. Dijital olarak haritalanmış stadyum sonunda canlı maçlara “ev sahipliği yapabilir” ve taraftarlara – veya onları temsil eden dijital avatarlara – kendi evlerinin rahatlığında bir maç günü deneyiminin keyfini çıkarma fırsatı verebilir.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img