Mas Khan’A 50.000 Dolarlık Bitcoin Çalmaktan 26 Ay Ceza!

Yerel basında çıkan haberlere göre, bir Malezya mahkemesi üreticisine ait yaklaşık 50.000 dolarlık kripto para birimini çaldığı için ünlü yerel aktör Mas Khan'a 4.000 dolar veya 26 ay hapis cezası verdi.

Khan, aynı gün iki ayrı durumda cüzdanını yağmalamadan önce patronu Datuk A.Aida özel anahtarlarına erişmiş gibi görünüyor. İlk davada Khan, 8 Temmuz’da Malay Mail’de yayınlanan bir rapora göre, film yapımcısının cüzdanından 14.000 dolarlık kripto para birimini yağmaladı .

İkinci bir olay, Abang Long Fadil 2 adlı popüler bir yerel filmde yer alan 26 yaşındaki çocuğun yaklaşık 36.000 dolarlık cüzdanını boşalttığını gördü. Khan’ın hangi dijital varlıkların çaldığı net değil.

Her iki olay da 7 Mart 2019 sabahı Kuala Lumpur yakınlarındaki Taman Ukay Perdana’nın banliyösünde gerçekleşti. Gerçek adı Mas Hidzhir Khan bin Mas Fadzillah Khan, ilk direnişten sonra iki suçlamadan suçlu bulundu.

Yerel bir sulh hakimi Khan‘a ilk suçlama için 1.600 dolar para cezası vermesini veya bir yıl hapis cezasına çarptırılmasını emretti. İkinci suçlama 2.300 $ veya 14 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Khan, Malezya yasalarının en fazla yedi yıl hapis cezası veya para cezası veya her ikisini öngören bir bölümü altında suçlandı. Aile de geçimini sağlayan tek kişi olduğu ve soruşturma başlamasından bu yana yetkililerle işbirliği yaptığı gerekçesiyle asgari para cezasına çarptırıldı.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img