Meclis Demokratları Anonimlik Tabanlı Yeni ‘E-Nakit’ Para Birimi Önerdi: Rapor

Bir avuç Kongre Demokratı, ABD doları ile eşit durumda olacak yeni bir dijital para birimi oluşturmak için yasalar çıkarıyor.

Yeni bir basın bülteninde, Massachusetts Temsilcisi Stephen Lynch tanıtıldı Elektronik Para Birimi ve Güvenli Donanım (ECASH) Yasası tartışılacak.

Lynch, Amerika’nın kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) piyasaya sürmeyi düşünen dünya çapındaki yaklaşık 100 ülke ile rekabet halinde kalması gerektiğini belirtiyor.

“Elektronik bir ABD dolarının geliştirilmesi için Hazine bünyesinde bir pilot program oluşturarak, ECASH Yasası, Federal Rezerv ve Başkan Biden tarafından dijital bir dolar için potansiyel tasarım ve dağıtım seçeneklerini incelemek için yürütülen devam eden çabaları büyük ölçüde tamamlayacak ve ilerletecektir.

Daha da önemlisi, bu pilot program, şu anda fiziksel dolar cinsinden işlem gören ve kullanımında hızlı bir düşüş görülen daha küçük anonim nakit benzeri işlemler için finansal sistemimizde bir rol oynayacaktır.”

Temsilci Lynch’e Kongre eş sponsorları Jesús G. García (D-IL-04), Rashida Tlaib (D-MI), Ayanna Pressley (D-MA) ve Alma Adams (D-NC) katıldı. Dördü de Finansal Hizmetler Komitesi’nde görev yapıyor.

göre rapor Willamette Üniversitesi hukuk profesörü yardımcısı Rohan Gray, The Register tarafından, Federal Rezerv ECASH ihraç etmeyeceğinden, teknik olarak bir CBDC olarak nitelendirilemeyeceğini söylüyor.

ECASH ayrıca bir blok zincirinin veya dağıtılmış defterin bir parçası olmayacağından, Gray diyor ki,

“Tamamen eşler arası, çevrimdışı işlemler yapabilen ve fiziksel nakit bugün olduğu gibi tamamen anonim olarak tutulup kullanılabilecektir.”

Temsilci Lynch bir resmi yayınladı bilgi formu elektronik doların karşılaması gereken üç ana kriter de dahil olmak üzere iki aşamalı pilot programın hedeflerini ortaya koymak: yasal ihale, finansal katılım ve gizlilik.

HR 7231 faturasının tam metni okunabilir burada.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Vadim Sadovski/FotomaySon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img