Meksikalı Milyarder Pliego, El Salvador’dan Bukele ⋆ ZyCrypto ile Görüşmesinin Ardından “Bitcoin Özgürlüğün Para Birimidir” dedi

Reklam &nbsp &nbsp

Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego, ülkeyi ziyaret eden diğer kripto liderlerinin ardından ülkenin Bitcoin gündemine destek gösterisinde El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’yi ziyaret etti.

Max Keiser’in eşlik ettiği Salinas, diğer konular arasında tartışmadan önce Bukele’den bir Bitcoin aldı, El Salvador’un şu anda ülkenin yasama meclisinde tartışılan yeni Bitcoin Menkul Kıymetler yasalarının küresel bir finans merkezi yapmak ve ülkenin GSYİH’sini önemli ölçüde genişletmek için kullanılabileceği yolları .

Milyarder işadamı, ziyaretini kısmen açıklayan El Salvador da dahil olmak üzere Amerika’da beşten fazla ülkede Latin Amerika’nın önde gelen finansal hizmetler şirketi ve özel perakendeci olan Grupo Elektra’yı işletiyor. Geçen yıl, Elektra perakendeci mağazaları, yıldırım ağını entegre ettikten sonra Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı.

Aynı zamanda Bitcoin’in güçlü bir destekçisi olan Salinas, daha önce toplam net değerinin %10’unun Bitcoin’de olduğunu ve Bitcoin zulasını önümüzdeki otuz yıl boyunca tutmayı planladığını belirtmişti.

Salinas ya da Bukele’nin dediği gibi ‘Ricky amca’ toplantıdan sonra tweet attı “Eminim sadece özgürlükle bir medeniyet olarak gelişebiliriz ve Bitcoin’in özgürlüğün para birimi olduğundan eminim.”

Reklam &nbsp &nbsp

Ziyaret sırasında Salinas, Perşembe günü Başkan Bukele ile görüştükten sonra bir çalışma turunda El Salvador’da bulunan Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” ile de bir araya geldi.

Küresel işletmeler Bukele’yi etkilemeye çalışıyor

Bukele İdaresi, geçen yıl kripto para birimi yasal ihalesini yaptıktan sonra El Salvador’u dünyanın Bitcoin başkenti yapma çabalarını sürdürürken, Orta Amerika ülkesi, dostane finansal teşvikleri nedeniyle küresel firmalar, işletmeler ve kripto para uzmanlarından büyük ilgi görüyor. .

El Salvador’un en büyük gazetesi El Diario’ya göre, Binance’in CZ’si toplantı sırasında başkan Bukele ile bitcoin aracılığıyla sağlanan yatırım fırsatları da dahil olmak üzere çok çeşitli konuları tartıştı.

Binance CEO’su ayrıca El Salvador hükümetinin stratejik projelerini öğrenmeye olan ilgisini dile getirdi. Toplantı, El Salvador’un planlanan bir bitcoin tahvili ihracını ertelemesinden bir gün sonra geldi ve CZ’nin bir cazibe saldırısı başlattığına dair söylentilere yol açtı.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img