Meksika’nın Üçüncü En Zengin Adamı Tahvillere Hayır, Bitcoin’e Evet Diyor

Ricardo Salinas Pliego, bitcoin konusundaki duruşuyla manşetlere çıkan Meksika’nın en zengin üçüncü adamı. Milyarder, bir süpermarket zinciri olan Elektra’nın gelecekte bitcoin ödemelerini kabul eden ilk kişi olduğunu gördü. Ayrıca, geleneksel varlıklara karşı dijital varlığa yatırım yapmak için güçlü bir savunucu olmuştur. Bu sefer milyarder, portföyünün çoğunluğunu bitcoin’de tuttuğunu açıkladıktan sonra yatırımcıları şok etti.

%60 Bitcoin’e

Miami’de düzenlenen Bitcoin konferansı sırasında milyarder Ricardo Salinas şok edici bir açıklama yaptı. Portföyünün çoğunluğunun bitcoin ve bitcoin hisse senetlerinde olduğunu ve söz konusu portföyün toplam %60’ını oluşturduğunu söyledi. Bu önemli ölçüde yukarı Salinas’ın söylediği toplam net değerinin %10’u dijital varlıktaydı. geçen sene. Bununla gitmek, Salinas’ın şu anda öncü kripto para birimine milyarlarca dolar değerinde maruz kaldığı anlamına geliyor.

Biraz

Milyarderin portföyünün bitcoin’e ayrılan kısmı büyük olsa da, atlamayı seçmesi şaşırtıcı değil. Salinas, uzun süredir yatırımcılara portföylerinin bir kısmını dijital varlığa koymalarını tavsiye ediyor. Genellikle servetin fiat para birimlerinde depolanmasına karşı tavsiyelerde bulunur.

BTC düşüş trendine devam ediyor | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Tahviller İçin Hayır

Tahviller, ultra zenginlerin en uzun süre güvenli getiri sağlamalarının bir yolu olmuştur. Ancak, enflasyon oranlarının bu tahvillerin faiz oranlarından daha hızlı yükselmesiyle, bunlara olan faiz zamanla düştü ve Salinas onları tamamen terk etmiş görünüyor.

Portföy tahsisi hakkında soru sorulduğunda, milyarder portföyünün herhangi bir kısmının bitcoin’de olmadığını söyledi. Bunun yerine, bitcoin ve diğer sabit varlık stoklarından oluşan likit bir portföyü vardı. Salinas, “Kesinlikle hiçbir bağım yok,” dedi. “Likit bir portföyüm var – Bitcoin ve Bitcoin hisse senetlerinde %60’ım ve ardından petrol ve gaz ve altın madencileri gibi sabit varlık stoklarında %40’ım var ve işte o noktadayım.”

İlgili Okuma | NFL’nin Kriptoyu Kabul Eden İlk Takımı mı? Tennessee Titanları

Korkunç bir seçim olduğunu söylediği tahvil yatırımlarını patlatmaya başladı. Faiz oranlarının yükselmeyi reddettiği ve bunun sonucunda küresel olarak meydana gelen tahvil satışları göz önüne alındığında, milyarderin tahvil konusundaki tutumu bir şok değil.

“Tahvil yatırımı korkunç bir yatırımdır. 10 metrelik bir direğe sahip bir bağa dokunmam” dedi milyarder. “Bu sadece en kötü şey. Demek istediğim, başına gelebilecek en iyi şey 100 dolarını geri alman. Bu olabilecek en iyi şey.”

Ricardo Salinas Pliego, yaklaşık 13 milyar dolarlık net değeriyle Meksika’nın en zengin üçüncü adamı olarak derecelendirildi. Perakende süpermarket zinciri Grupo Elektra, babasından miras kalan bir şirket ve Meksikalı bir TV yayıncısı olan TV Azteca’nın sahibi.

OI Canadian’dan öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img