Merge yükseltmesiyle desteklenen Ethereum şu anda Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor

yayla

Ethereum için bir Proof of Stake ağına geçiş vaadi, fiyat performansını olumlu yönde etkiliyor. ETH, iki hafta içinde ilk kez 3.000 dolarlık bariyeri aştı ve şimdi Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor.

Geçiş görüşmeleri uzun süredir devam ederken, ağlarda yaşanan son gelişmeler, etkinliğe aylar kaldığını gösteriyor.

Yatırımcıların Ethereum hakkındaki iyimserliği artıyor

Tamamlandığında, Ethereum’daki enerji tüketim seviyesini %99 oranında önemli ölçüde azaltacak ve aynı zamanda ağın daha ölçeklenebilir ve işlem yapmak için daha ucuz olmasına yardımcı olacaktır.

IntoTheBlock, “Birleşmenin ardından, ihraç edilen ETH miktarının %90 oranında düşmesi bekleniyor ve bu da benzer ücret seviyelerinin Ether’in arzını yılda %5’e kadar düşürmesine yol açacaktır.”

Bu, büyük miktarda madeni paraya akan yatırımcılar arasında Ethereum’da yenilenmiş bir iyimserlik yarattı. Kripto parayla ilgili Twitter Sentiments hakkındaki verilere göre, Merge ve Ethereum hakkında genel olarak 62.000’den fazla olumlu tweet var.

Mevcut CryptoSlate verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto varlığı, piyasa değerine göre en iyi 10 kripto para birimi arasında son yedi gün içinde en iyi performans gösteren dijital varlıklardan biri.

Değeri %15’in üzerinde artarak iki hafta içinde ilk kez 3 bin doları aştı. Bağlam içine koymak için, Bitcoin’in fiyatı aynı zaman diliminde %6,5 arttı.

Ancak şunu da eklemek gerekir ki Bitcoin’in 2022’deki performansı şu anda Ethereum’dan daha iyi. BTC, değerinin yaklaşık %10’unu kaybederken, ETH %20 kaybetti.

Analistler, ETH’deki son gelişmeler hakkında görüşlerini paylaşıyor

Ethereum’un son zamanlardaki yukarı yönlü performansından bahseden FundStrat, Crypto Daily Report’ta kripto varlığının “ticaret açısından oldukça işlem yapılabilir” göründüğünü yazdı. Bu, varlığın fiyatını daha da yükseltmeye yardımcı olabilir.

Öte yandan IntoTheBlock, geçtiğimiz günlerde 15 Mart’ta kripto borsalarından 180.000 birimin üzerinde Ethereum çekildiğini ortaya çıkardı. Bu kadar yüksek bir miktarın en son çekildiği zaman, varlığın değeri 10 gün içinde %10 arttı.

Kripto analitik firması da görüş Ethereum için stake ödüllerinin ABD tüketici fiyat endeksinden daha yüksek olacağını söyledi. Firmaya göre, madenciler tarafından kazanılan ücretler artık bahisçiler tarafından kazanılacaktı. Bu, her zaman ödülleri yaklaşık %7 ila %12’ye çıkaracaktır.

CryptoSlate’in önceki bir raporuna göre, Birleşmenin Haziran ayına kadar gerçekleşmesi bekleniyor.

Günlük özetinizi alın Bitcoin, DeFi, NFT ve Web3 CryptoSlate’den haberler

bir Köşe Kripto Pazarında 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin



Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img