Merkez Bankası, Honduras’ın Bitcoin’i Yasal İhale Olarak Kabul Etmeyeceğini İma Ediyor

Bugün, Honduras Merkez Bankası (CBH), şu an için ülkenin El Salvador’un izinden gitmek gibi bir niyeti olmadığını garanti ederek, Latin Amerika ülkesinde bitcoin’in yasal bir ihale olarak kabul edilmesiyle ilgili söylentilerin yol açtığı FOMO’yu söndürdü. .

Göre ifadeOrta Amerika ülkesi, genel olarak Bitcoin ve kripto para birimlerine karşı tarafsız bir duruş sergiliyor. Şimdilik değiştirmeye niyeti yok. Bitcoin’in birçok ülkede hala yasal ödeme aracı olarak kabul edilmediğini ve hatta yeterince düzenlenmediğini vurguladılar.

Honduras’ta kripto para kullanımı ne yasallaştırıldı ne de cezalandırıldı.

CBH, kripto para birimlerinin ülkede düzenlenmediğini vurguladı; dolayısıyla Honduraslıların işlemlerdeki sorunları veya riskleri onların omuzlarına düşecekti.

“BCH, ulusal bölgede ödeme aracı olarak kripto para birimleri ile yapılan işlemleri denetlemez veya garanti etmez, bu nedenle bu tür sanal varlıklarla yapılan herhangi bir işlem, onu gerçekleştirenlerin sorumluluğu ve riski altındadır.”

Buna ek olarak, CBH, dünya çapında yaşanan ekonomik ve jeopolitik bağlam nedeniyle, birçok ülkenin yaptığı gibi bir CBDC çıkarmanın iyi bir fikir olup olmadığını araştırdıklarını açıkça belirtti ve bir CBDC’de kontrolün CBDC olduğunu vurguladı. ve para biriminin ihracı doğrudan Devlete aittir.

Bir CBDC yayınlamak, Bitcoin’i yasal ihale olarak ilan etmekten daha kolaydır.

Başkan Nayib Bukele, Bitcoin’i El Salvador’da yasal ihale olarak ilan ettiğinde bunu göründüğü kadar kolay, gerçek şu ki, küresel olarak hala var olan oynaklık ve benimseme eksikliği göz önüne alındığında bu karmaşık bir görevdir.

Örneğin, son birkaç ay boyunca El Salvador, şu anda olduğundan çok daha yüksek fiyatlarla büyük miktarlarda Bitcoin satın aldıktan sonra kamuoyunun denetimine girdi.

Reuters’e göre El Salvador, jeopolitik bağlam ve piyasalardaki fiyat düşüşü nedeniyle Vulcano Tahvillerini ertelemek zorunda kaldı. Tahvillerin yeni lansman tarihi Mayıs ve Haziran ayları arasında olmalıdır. Bukele bu gerçeği reddediyor ve gecikmenin başka nedenlerle gerçekleştiğini savunuyor.

Başka bir deyişle, El Salvador, bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmek gibi sert bir karar aldıktan sonra bir ülkenin ekonomisinin nasıl davrandığını görebilmeleri için dünya çapındaki diğer ülkeler için bir “kobay” görevi gördü.

tarafından yürütülen anketler Coinmarketcap, hangi ülkenin yasal ihale olarak bitcoin’i benimseyecek bir sonraki ülke olacağını tahmin etmek için, Paraguay’ın ilk sırada olduğunu, ardından çok fazla düşmanlığa sahip olmasına rağmen bir kripto para birimi olan “Petro”ya sahip bir ülke olan Venezuela’nın geldiğini gösterin. gelişimi sırasında, şimdi ülke ekonomisinde çok yer kazandı. Honduras 39 numara.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve depozitolarınızdan 7,000$’a varan PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img