Meta (Facebook) kendi kripto borsasını başlatmayı planlıyor | CryptoSlate

Son verilere göre, Facebook’un ana şirketi Meta, kripto borsasını başlatmayı planlıyor olabilir. Şirket dava açtı sekiz yeni marka Kripto belirteçlerini, blok zinciri yazılımını, sanal para borsalarını, finansal ve para birimi ticaretini ve dijital, kripto ve sanal para birimlerini kapsayan Meta logosu uygulamaları.

NFT ve metaverse ticari markaları konusunda uzmanlaşmış ticari marka avukatı Mike Kondoudis, ticari marka numaralarını Twitter’da paylaştı. Ayrıca, “bu başvurular, şirketin meta veriye geçme stratejisini yansıtıyor. Meta’nın kendisini yönlendirecek sanal ekonomi için açıkça önemli planları var.”

Meta Platforms, Logosu için 8 marka başvurusu yaptı. Uygulamalar şunları kapsar:

▶️ Kripto jetonları
▶️ Blok zinciri yazılımı
▶️ Sanal para birimi değişimleri
▶️ Finans + Döviz ticareti
▶️ Dijital, kripto ve sanal para birimleri#NFT’ler #Metaverse #Kripto para pic.twitter.com/HWERdJrWhg

— Mike Kondoudis (@KondoudisLaw) 23 Mart 2022

Kripto ticaret potansiyeli – Meta Exchange

Metaverse popülaritesindeki artış, NFT gayrimenkulünün 2022’de 1 milyar dolara satılabileceği anlamına geliyor. Moreso, dijital varlıklarla ilgili düzenleme şu anda hükümet politikasının ön saflarında yer alıyor. Meta veri tabanındaki varlıklar ve araziler sosyal medyada daha yaygın olarak alınıp satılabilir hale geldikçe, Meta’nın Facebook Marketplace’e NFT’leri eklemesi açık bir adım olacaktır. Bu haftaki başvuru, ticari marka perspektifinden Meta markası altında olmalarına izin verecek. Bununla birlikte, NFT’ler bir finansal varlık olarak kabul edilebilir ve ABD’deki finansal ticaret yasalarına tabi olabilir. Bu gerçekleşirse ve Meta, platformunda NFT ticareti sunmak isteseydi, markasını bu kategoride koruması gerekirdi. Mark Zuckerberg kısa süre önce NFT’lerin Instagram’a geleceğini açıkladı, bu yüzden bazı yönlerden bu zaten oyunda. Ancak, finansal varlıkların ticaretine yasal olarak izin verilmesi için markanızı ticari marka haline getirmekten başka geçilmesi gereken başka yasal ve düzenleyici mayın tarlaları da vardır.

Ticari markanın yakın zamanda bir Meta kripto borsasının geleceğine işaret edip etmediğine dair doğrudan bir haber olmasa da, boru hattında olabileceği giderek daha olası görünüyor. Meta’nın metaverse teknolojisinin ön saflarında yer almak istediğini biliyoruz. Kelimenin tam anlamıyla onların adına ve görev beyanı.

Metaverse, sosyal bağlantının bir sonraki evrimidir. Şirketimizin vizyonu meta evreni hayata geçirmeye yardımcı olmaktır, bu nedenle bu geleceğe olan bağlılığımızı yansıtmak için adımızı değiştiriyoruz.

Meta veri deposu odaklı bir değişim, meta veri deposunu ele geçirme yolunda mantıklı bir adım olacaktır. Meta, yüz milyarlarca dolar yatırım yapmadan her metaverse projesini kontrol edemez. Tek başına Sandbox’ın piyasa değeri şu anda 4,2 milyar dolar, blok zincirinin merkezi olmayan doğası, Instagram’da olduğu gibi rekabeti satın alamayacakları anlamına geliyor. Bu nedenle, başka bir yöntem, tüm meta veri deposu projeleri için bir merkez olmak olacaktır; meta veri deposu belirteçleri, NFT’ler ve diğer dijital varlıklar için merkezi bir konum. Meta değişimi, tüm projeler için meta veri deposuna açılan bir portal olacaktır. Oradan, kripto yatırımcıları için meta veri tabanına giden rampalar olarak Ethereum ve Bitcoin gibi popüler madeni paraları listelemek de mantıklı olabilir. Birdenbire, küresel meta veri deposunun merkezi kalbi olarak Facebook’unuz var. Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram ile günlük uluslararası ilginin büyük bir yüzdesini zaten kontrol ediyorlar. Metaverse’i de yakalayabilecekler mi?

Meta veri deposundaki meta

Meta ayrıca yeni isimlerin ticari markaları için başvuruda bulundu, Meta Portalı ve Meta UfukVR, AR, sosyal ağ ve karma gerçeklik yazılımını kapsayacak şekilde. Ufuk Meta’ya ait Oculus platformunda bir meta veri deposu projesidir. Meta adının markaya dahil edilmesi, şirketin meta veri tabanını VR’nin ötesine açması için daha geniş bir hareketin göstergesi olabilir.

Meta’nın kripto hakimiyeti planları son yıllarda tepetaklak oldu. Stabilcoin projesi Diem olağanüstü bir başarısızlıkla sonuçlandı ve bu yılın başlarında Silvergate’e satıldı. Ancak, bu aktivitenin tamamı Facebook markası altında yapıldı. Meta’ya geçiş, şirketin şimdi kapatmaya çalıştığı bazı yasal boşlukları açık bırakmış gibi görünüyor. Ancak şimdi bir soru ortaya çıkıyor: “Meta, kripto ve finansal ticarette kullanım için logosunu ticari marka olarak tescilleyerek IP’sini koruyor mu, yoksa bundan daha fazlası var mı?”

Meta’nın kripto borsalarına yönelik potansiyel hamleleri hakkında ne düşündüğünüzü bana bildirin. Sizce 2022’de olur mu? Diem’in başarısızlığından sonra Meta’nın blok zinciri alanındaki bir sonraki hamlesi nedir? Twitter’da veya e-posta yoluyla bana ulaşın.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img