Microsoft, Yapay Zekayı Daha Güvenilir Hale Getirmek İçin Blockchain Çözümünü Açıkladı ⋆ ZyCrypto

Yapay Zeka Blockchain Teknolojisinden Nasıl Yararlanabilir?

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Microsoft, blok zinciri alanına daha fazla bayrak yerleştirirken, şirket blok zinciri ve yapay zeka (AI) arasında buluşma noktaları oluşturmaya çalışıyor. Microsoft, yapay zeka yanlısıdır ve daha fazla kurumsal müşterisini çekmek için blok zinciri teknolojisini kullanmaya çalışıyor, böylece biraz daha az sınırdalar ve yapay zekanın sunduğu avantajlara daha çok güveniyorlar.

Florida, Orlando’daki son Ignite konferansında şirket, tüm şirketlerine çok fazla güvenlik ve şeffaflık eklemek için birçok firmaya – özellikle çok fazla veri işleyenlere – büyük fayda sağlayacak yeni bir yazılım olan Azure Blockchain Data Manager’ı duyurdu. işlemler.

Blockchain ve yapay zekanın öneminden bahseden Microsoft Azure Blockchain Mühendisliği Ana Program Yöneticisi Marc Mercuri, firmaların blockchain kullanarak korkmadan yapay zeka devriminden faydalanmalarını sağlayabileceklerini söyledi.

“İmalattan enerjiye, kamu sektörüne ve perakendeye kadar, AI her dikeyde işletmeleri dijital olarak dönüştürüyor. Blockchain, algoritmalardan bunlara giren ve çıkan verilere kadar her şeyin güvenilir olmasını sağlayabilir.”

Azure Blok Zinciri Veri Yöneticisi, düğümler ve hatta akıllı sözleşmeler arasında veri bağlantısını çok kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve bu veriler sinerji için diğer veritabanlarında da kullanılabilir.

Blockchain, AI uygulanmadan önce girdisi ve çıktısı da dahil olmak üzere verilerin kökeni hakkındaki tüm bilgileri doğrulamak için kullanılabilir ve daha sağlam sonuçlar elde edilmesini sağlar. Ek olarak, belirli bir işlemin veya işlemin tüm tarafları, bilgileri AI kullanılarak harekete geçirilmeden önce herkesin memnun olduğundan emin olmak için verileri inceleyebilir. Bu, sonunda AI modelleri tarafından sunulan sonuçlara verilen güvenilirliği büyük ölçüde artırır.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Azure Blok Zinciri Veri Yöneticisinin erken bir sürümünü test eden bir bulut hizmeti olan Icertis’in kurucu ortağı ve CTO’su Monish Darda’ya göre, yeni teklif aynı zamanda riski azaltıyor ve nihai sonuçlarla ilgili herhangi bir şüphe olması durumunda güven sağlıyor. , AI modeline beslenen tüm veriler kontrol edilebilir.

“Modelim bu verilerden eğitilirse, bana bir işlem kimliği veya blok zincirinde yazılı işlemin bir karmasını verir ve daha sonra derine inebilir ve ‘hey, iki yıl önce bu 10 veri noktasını aldım diyebilirim. risk hesaplamamı etkileyen makine öğrenimi modelimde kullanıldı.”

[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img