MicroStrategy, 25 Milyon Dolara 660 Daha Fazla BTC Satın Aldı

Birçok işletmenin harcamalarını kıstığı bir dünyada, birinin pazara bir satın alma ile girdiğini görmek canlandırıcı. NASDAQ listesinde yer alan iş zekası devi MicroStrategy, ne olursa olsun bitcoin satın alma sözleriyle güvenilir ve sadık kalmak için – bu son bitcoin satışları sırasında bile, 25 milyon dolarlık başka bir satın alma duyurdu.

CEO’su Michael Saylor, ilan edildi bugün, madeni para başına ortalama 37.865 $ fiyatla 660 bitcoin daha satın aldıklarını bildirdiler.

“MicroStrategy, bitcoin başına ortalama 37.865 $ fiyatla 25 milyon $ nakit karşılığında 660 bitcoin daha satın aldı. 1/31/22 itibariyle, bitcoin başına ortalama 30.200 $ fiyatla 3.78 milyar $ karşılığında edinilen 125.051 bitcoine sahibiz.”

Bitcoin Edinimi
NASDAQ’ın 1 Şubat 2022 itibariyle Bitcoin edinimi. Kaynak: bitcointreasuries.net

Şirket, bu kadar bitcoin satın alma arayışında acımasız. Fiyatların yüksek veya düşük olmasına bakılmaksızın kripto para satın almayı bırakmayacak. MicroStrategy’nin önceki satın alımı 1.434 Bitcoin’in 82.4 milyon dolara satılması, sürekli büyüyen koleksiyonuna katkıda bulunuyor ve yakın zamanda duracağına dair hiçbir işaret göstermiyor.

İlgili Okuma | IRS Satılmayan Kripto Parayı Gelir Olarak Vergilendirmeyecek

Rakiplerine kıyasla ne kadar az para harcadığı düşünüldüğünde, firmanın alımları sınırsız görünüyor. Ancak, aynı anda çok fazla hisse istemeyebilecek yatırımcılardan fona ihtiyaç duyanlar. Ayrıca, bu şirketler yatırım yaparken de kısıtlamalarla karşı karşıyadır.

Microstrategy, Şirketler İçin Bitcoin İkinci Konferansını Düzenliyor

İkinci Bitcoin konferansı şu anda oturumda. Bu Extremis benzeri dünyanın dört bir yanından en heyecan verici insanlardan bazılarını bir araya getiriyor. Çeşitli etkinliklerde işletmelerin kripto para birimlerini nasıl kullanabileceğine inandığı hakkında konuşan bu kişilerden biri olan Saylor, Block CEO’su Jack Dorsey, MicroStrategy CFO’su Phong Le, Lolli iletişim şefi Aubrey Strobel ve daha fazlası gibi diğer önemli konuşmacılara katılacak.

Microstrategy, 2 Şubat’ta önemli bir kripto para konferansına ev sahipliği yapıyor. Amerika’daki en etkili kripto borsalarından bazılarının yöneticilerini görevlendirmeyi planlıyorlar. Liste şunları içerir: madeni para tabanıFidelity ve NYDIG, BitPay, Paxos, vb. Müşterileri geçen haftaki işlemlerin ardından daha fazla Bitcoin satın alırsa, bu etkinlikten sonra MicroStrategy’nin iş stratejisi için ilginç olacaktır.

İlgili Okuma | Disney’in Yeni NFT İş Açıkları Gelecekteki Metaverse Planlarında İpucu

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde 681.6 milyon dolar değerinde 17.732 BTC’ye sahip olduğunu açıkladı.

Bugün erken saatlerde kısa bir süreliğine 39.000 doların üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin şu anda 38.600 dolardan işlem görüyor. 69044 dolarlık yaşam boyu zirvesinden %44 düştü. Onu tekrar kırmızı bölgenin hemen dışında bırakan son mütevazı iyileşmelere rağmen.

Saylor, şirketinin bütünlüğünü korumaya kararlıdır ve dijital para birimi. MicroStrategy’nin asla bitcoin satmayacağına dair şirket çalışanlarına, müşterilere, ortaklara -aslında, kulağına yakın olan herkese- defalarca güvence verdi. Değerin önemli bir düzeye düşüp düşmediği.

“Sadece bitcoin alıyoruz ve tutuyoruz, değil mi? Stratejimiz bu.”

                   Featured image from Pixabay, table from bitcointreasuries.net[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img