MicroStrategy, Daha Fazla Bitcoin Satın Almak İçin Bitcoin’e Karşı Borç Aldı

Önemli Çıkarımlar

MicroStrategy’nin bir şubesi olan MacroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için Silvergate Bank’tan 215 milyon dolarlık kredi aldı. MicroStrategy, krediyi güvence altına almak için Bitcoin rezervlerinin bir kısmını teminat olarak sağladı. İş zekası firması, bilançosunda yaklaşık 124.391 jeton ile dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibidir. Bu makaleyi paylaş

MicroStrategy kolu MacroStrategy, rezervlerinde tutulan Bitcoin’in bir kısmını kredi için teminat olarak kullandı.

MicroStrategy, Bitcoin Satın Alımını Duyurdu

124.000 Bitcoin biriktirdikten sonra, MicroStrategy şimdi daha fazla para satın almak için varlıklarına karşı borç alıyor.

İş zekası firmasının Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michael Saylor Salı günü açıklandı MicroStrategy’nin bir yan kuruluşu olan MacroStrategy, Silvergate Bank ile 215 milyon dolarlık bir krediyi kapattı. Kripto topluluğunda en büyük kripto varlığına sarsılmaz inancıyla tanınan Saylor, MacroStrategy’nin Bitcoin rezervlerinin bir kısmını düzenlemede teminat olarak kullandığını söyledi.

Bir basın açıklaması Yalnızca faiz vadeli kredinin nasıl “MacroStrategy’nin teminat hesabında tutulan belirli Bitcoin tarafından güvence altına alındığını” açıkladı, ancak sağlanan miktar hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. 215 milyon dolarlık kredinin Bitcoin almak ve ücretleri, kurumsal amaçları ve diğer masrafları karşılamak için kullanılacağını söylemeye devam etti.

Dijital varlıklara yönelik hızla artan kurumsal talebi karşılayan en iyi kripto-yerli firmalardan biri olan Silvergate, Bitcoin teminatlı krediler sağlamak için SEN Leverage adlı bir hizmet kullanıyor. MacroStrategy, krediyi almak için SEN Kaldıraçını kullandı.

Saylor, “SEN Kaldıraç kredisi bize Bitcoin’de önde gelen halka açık şirket yatırımcısı olarak konumumuzu ilerletme fırsatı veriyor” dedi. “Krediden elde edilen sermayeyi kullanarak, bitcoin’imizi verimli bir teminata dönüştürdük ve bu da iş stratejimize karşı daha fazla uygulamamızı sağlıyor.”

Kredi, Saylor’un organizasyonundan neredeyse iki yıllık yoğun Bitcoin birikimini takip ediyor. Ağustos 2020’de pandemi kaynaklı ekonomik çalkantı sırasında varlığa ilk yatırımını yapan MicroStrategy, 31 Aralık 2021 itibariyle bilançosunda 124.391 jeton ile dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibi oldu. İlk yatırımı birkaç kişiden biriydi. 2021’de bir kripto çılgınlığı başlatan ve Tesla ve Block (eski adıyla Square) gibi diğer büyük şirketlerin ilk kez Bitcoin satın almaları için zemin hazırlayan katalizörler. Yıl sonunda Bitcoin 69.000 dolarla zirveye ulaştı ve El Salvador onu hazinesinde tutuyordu.

Son aylarda MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için likidite elde etmek için kurumsal yatırımcılara 1,7 milyar doların üzerinde dönüştürülebilir kıdemli not teklif etmek ve 1 milyar dolarlık adi hisse senedi teklifini başlatmak da dahil olmak üzere birkaç maceralı adım attı. Büyük ölçekli birikiminin bir sonucu olarak, MSTR büyük ölçüde Bitcoin ile birlikte çalıştı. Şubat 2021’deki en yüksek seviyesinden aşağı olmasına rağmen, MicroStrategy’nin ilk satın alımından bu yana %315 artışla en son 511 dolardan işlem gördü.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım için yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

NFT Express: NFT dünyasına adım atmanız

Tatum’da, Solidity öğrenmek veya kendi akıllı sözleşmelerinizi oluşturmak zorunda kalmadan birden fazla blok zincirinde kendi NFT’lerinizi oluşturmayı zaten çok kolay hale getirdik. Herkes konuşlandırabilir…

Coinbase, MicroStrategy Hisse Senedi Tankı, Kripto Pazarının Yanında

Kripto para birimiyle ilgili en önde gelen hisse senetlerinden ikisi bugün önemli kayıplara katlanıyor: Coinbase ve MicroStrategy, bugünkü piyasanın açılışından bu yana neredeyse %9 düştü, diğerleri de kayıp kaydetti. Kripto…

MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin Satın Aldı

MicroStrategy, öncü kripto para biriminin fiyatının rekor düzeyde yaklaşık 69.000 dolardan 54.000 dolara kadar düştüğünü gördükten sonra varlıklarına daha fazla Bitcoin eklemeye devam ediyor. MikroStrateji Artıyor…

Mikrostrateji, Kare Tekrar Bitcoin Alıcıları Olun

Aşırı kaldıraçlı tüccarlar Bitcoin’in oynaklığı tarafından ezilirken, kurumsal yatırımcılar varlıklarına daha fazla BTC eklemek için her düşüşten yararlanıyor gibi görünüyor. MicroStrategy Bitcoin’i Satın Aldı…Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img