MicroStrategy’den Michael Saylor – The Daily Hodl, Finansal Piyasaların Bitcoin Destekli Tahviller İçin Henüz Hazır Değil Olduğunu Söylüyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, finans piyasaları henüz BTC destekli tahvillere yatırım yapmaya hazır olmadığı için firmasının son Bitcoin alımını finanse etmek için bir bankadan borç almak zorunda kaldığını söyledi.

Bir basın açıklamasında, iş zekası şirketi MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için 205 milyon dolarlık bir kredi aldığını açıkladı.

Silvergate Bankası krediyi verdi Silvergate Exchange Ağı (SEN) altında MicroStrategy’nin bir yan kuruluşu olan MacroStrategy’ye. Yalnızca faizli vadeli kredi, MicroStrategy’nin teminat hesabında tutulan BTC tarafından güvence altına alınmıştır.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kredinin firmaya “Bitcoin’in önde gelen halka açık şirket yatırımcısı” konumunu ilerletme fırsatı verdiğini söyledi.

“Krediden elde edilen sermayeyi kullanarak, Bitcoin’imizi verimli bir teminata dönüştürdük ve bu da iş stratejimize karşı daha fazla uygulamamızı sağlıyor.”

MicroStrategy, yaklaşık 6 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip.

Saylor anlatır Bloomberg yeni bir röportajda, şirketin finansal piyasalar Bitcoin destekli tahvilleri kabul etmeye hazır olmadığı için kredi aldığını söyledi.

“İnsanların sonunda ipoteğe dayalı menkul kıymetler gibi Bitcoin destekli tahvilleri sattığı bir gün görmeyi çok isterim. Piyasa şu anda buna tam olarak hazır değil. Bir sonraki en iyi fikir, büyük bir bankadan vadeli bir krediydi.”

Bitcoin tahvillerinin mevcut en büyük savunucularından biri, iki ay önce BTC’yi yasal ihaleye çıkardıktan sonra Kasım ayında yeni bir fütüristik “Bitcoin City” projesi için planlarını açıklayan El Salvador hükümetidir.

Hükümet, şehri finanse etmek için BTC tahvilleri çıkarmayı planlıyor ve Bitcoin geliştirme firması Blockstream ile onları yatırımcılara hazırlamak için bir araya geldi.

Ancak, bu tahvillerin kullanıma sunulmasının yasal gecikmelerle karşı karşıya olduğu bildiriliyor.

Bukele, Şubat ayı sonlarında Bitcoin ile ilgili bir dizi yasal reformu duyurdu, ancak yerel yayın La Prensa Grafica raporlar ülkenin Kongresi, tahvilleri fiilen uygulamak için gerekli yasaları henüz almadı.

Saylor, Bloomberg’e Orta Amerika ülkesinin BTC tahvillerinin Bitcoin dışında risk taşıyacağını söyledi.

“El Salvador Bitcoin tahvili hakkında çok fazla konuşma var. Bu, saf bir Bitcoin-hazine oyununun aksine hibrit bir devlet borçlanma aracıdır. Bunun kendi kredi riski var ve tamamen Bitcoin riskinin kendisiyle hiçbir ilgisi yok.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Alberto Andrei Rosu[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img