Mike Novogratz 500.000 Dolarlık Bitcoin Tahminini İkiye Katladı

Mike Novogratz, bitcoin için 500.000 dolarlık gelecek tahminine verdiği desteği bir kez daha yineledi. Son zamanlarda Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 konferansında bulunan Galaxy Digital CEO’su, bir kez daha kripto para birimi lehine konuşarak dijital varlığın gelecekteki potansiyelini vurguladı. Novogratz konferansta yaptığı konuşmada tahminini verdi, ancak milyarderin böyle bir tahminde bulunacağı ilk kez değil.

Bitcoin’i 500.000 Dolara Zorlamak

Önümüzdeki yarım on yılda Bitcoin’i 500.000 dolara koyan Novogratz, bu tahminin ardındaki düşünceleri paylaştı. Bunlardan biri ekonomi ve onu rahatsız eden artan enflasyon oranlarıydı. Federal Rezerv, artan faiz oranları ve benzeri şeylerle durmaksızın çalışıyordu, ancak milyarder, Fed tüm bunlara bir ara vermeye başladığında, dijital varlığın yukarı doğru hareketine devam edeceğini belirtiyor.

İlgili Okuma | Bitcoin İşlem Hacmi Düşük Seviyelerde Kalmaya Devam Ediyor

milyarder bekler Merkez bankasının yüksek enflasyon nedeniyle faiz oranlarını yükseltmekle kalmayıp, bu faiz oranlarını da 50 baz puana kadar yükseltmesi muhtemeldir. Ancak, bu sonsuza kadar devam edemez ve Fed’in sonunda gevşemesi gerekecek. Bu, Novogratz’ın bitcoin’in “aya” gideceğini tahmin ettiği zamandır. Milyarderin beklediği şey, dijital varlığın fiyatını 500.000 dolarlık tahmini kadar yukarı itecek.

BTC ticareti 43.800 dolardan | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Novogratz yine de 500.000 dolarda durmadı. Bitcoin savunucusu ve maksimalist, dijital varlığın sonunda 1 milyon dolara kadar ulaşmasını beklediğini açıkladı.

Dolara karşı dikkatli

Miami konferansı sırasında Novogratz için tek endişe kaynağı bitcoin değil gibi görünüyor. Ayrıca, para biriminin düşmeye devam etmek yerine güçlü olmaya devam edeceğini umduğunu ifade ederken ABD dolarına da değindi.

Bitcoin ve dolar arasındaki ilişkiyi bir araya getiren milyarder, doların sonsuza gitmesinin Bitcoin’in sonsuza gitmesi anlamına geleceğini ve bunun Batı dünyası için hiçbir şekilde iyi olmayacağını açıkladı.

İlgili Okuma | Toplam BTC Arzının %1’ine Yakın Bitcoin Borsasında İşlem Gören Ürünler

Novogratz, “Yatıyorum ve ABD ekonomisinin görevlilerinin işleri batırmaması için dua ediyorum” dedi. “Doların güçlü olması ve sonsuza gitmemesi için gerçekten dua ediyorum çünkü Bitcoin’in sonsuza gitmesi, Batı dünyasının geri kalanının gerçekten dağıldığı anlamına geliyor.”

Galaxy Digital CEO’su daha önce Bitcoin’in 500.000 dolara çıkacağını gördüğünü söylemişti. Çoğu kripto para biriminin zamanla öldüğünü gördüğünü ancak daha fazla insanın bu fiyata ulaşmasının arkasındaki ana itici güç olacak dijital varlığa sahip olmak isteyeceğini açıklamıştı.

Somag News’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img