Milyarder Chamath Palihapitiya Tarafından Desteklenen Altcoin Projesi, 1.500.000 Kullanıcıya Ulaştıktan Sonra Saatler İçinde %124 Arttı

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya’dan destek alan merkezi olmayan bir sosyal medya projesi, büyük bir dönüm noktasına ulaştıktan sonra yükseliyor.

Yeni bir basın bülteninde, Merkezi Olmayan Sosyal (DESO) diyor platformunda 1,5 milyondan fazla hesap oluşturuldu.

Katman 1 blok zinciri projesi, kullanıcıları ve içerik oluşturucuları merkezi otoritelerden korumanın yanı sıra ölçeklenebilirlik sınırlamalarını çözerek sosyal medya uygulamalarının doğasını yeniden tanımlamayı amaçlıyor.

Merkezi Olmayan Sosyal, açık kaynaklıdır ve fikir birliği modelini iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) değiştirme planlarıyla birlikte tüm verileri zincir üzerinde depolar. Ayrıca DAODAO adında yeni bir merkezi olmayan özerk organizasyon başlatıcısı sunuyor.

DeSo’nun kurucusu Nader Al-Naji şöyle diyor:

“Bu yeni güncellemelerle, sosyal medyanın üç merkezi şirket tarafından kontrol edilmediği, bunun yerine ağın kullanıcıları ve yaratıcılarına ait olduğu bir dünyaya yaklaşıyoruz.”

DeSo’nun büyümesiyle ilgili haberler, Tesla CEO’su ve kripto fenomeni Elon Musk’ın Twitter’a gitmesinden sadece birkaç gün sonra geldi. Sor kullanıcılar platformun ücretsiz konuşma ilkelerine bağlı olduğunu düşündüyse. Yazma sırasında, ankete katılanların %70.4’ü “hayır” yanıtını verdi.

Merkezi Olmayan Sosyal, diğer Big Tech platformlarına daha sansüre dayanıklı bir alternatif olmayı amaçlayan bir dizi yükselen sosyal medya platformundan biridir.

Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya, Ekim ayında enflasyona karşı korunma amaçlı yatırım sepetinin bir parçası olarak DeSo’dan bahsetmişti.

“Orta vadeli enflasyon konusunda çok endişeliyim… Üç şeye sahip olmak istiyorum: hiper büyüme [firms]… nakit yaratan varlıklar… ve sonra birbiriyle ilişkili olmayan varlıklara sahip olmak istiyorum: Bitcoin, Solana, DESO, birçok DeFi [decentralized finance] protokoller çünkü bu harika bir sezgisel korunma önlemi…”

Proje, geçen yaz adını BitClout’tan değiştirdi ve risk sermayesi şirketi Social Capital dahil olmak üzere 200 milyon doları aştı.

Merkezi Olmayan Sosyal, gün içinde %21,73 arttı ve 50,02 dolardan işlem gördü. Altcoin, Pazartesi günü erken saatlerde 37$’dan %124’lük bir artışla 83.15$’a patlamadan önce geçen haftanın çoğu için 31$ seviyesinde işlem görüyordu.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Sonu Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Athitat Shinagowin/SensvectorSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img