Milyarder Mike Novogratz, Bitcoinden Çok Altına Yöneliyor

Milyarder yatırımcı Michael Novogratz geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, küresel yatırımcıların portföylerinde daha fazla altın tutmaları ve daha az bitcoin sahibi olmaları gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Novogratz’un açıklamaları, geçtiğimiz ay yatırımcıların “altın ve bitcoin izlemesi” gerektiğini söylediği son tavsiyelerini takip ediyor. Michael Novogratz tanınmış bir yatırımcıdır ve yıllardır Fortress Investment Group yatırım şirketinde riskten korunma fonu yöneticisidir. Şimdi Novogratz dijital para birimlerine inanıyor ve 2017’de basına net değerinin %20’sinin bitcoin ( BTC ) ve ethereum ( ETH ) olduğunu söyledi.

Novogratz fiyat tahminleriyle de bilinir ve Aralık 2017’de ”Ayı” piyasası fiyatlarını tahmin etti. Yatırımcı şimdi Galaxy Digital Holdings Ltd. şirketine liderlik ediyor ve fiyat tahminleri yapmaya devam ediyor. 1 Haziran’da Novogratz , 142.000 Twitter takipçisine, insanların “altın ve bitcoini izlemek” ve “bu grafik daha yüksek olursa bitcoini artıracak” tweetleri attı.

Temmuz ayının ilk haftası sona erdikten ve BTC fiyatları 9 bin dolarlık bölgenin hemen üzerinde ilerledikten sonra , Novogratz halka CNBC’nin 8 Temmuz’da yayınlanan Hızlı Para programında da bitcoin’den daha fazla altın tutmaları gerektiğini söyledi .

Hızlı Para röportajında ​​Novogratz, “Benim düşüncem, bitcoin yolunun altından daha iyi performans gösterdiğini, ancak insanlara altından çok daha az bitcoin vermelerini söyleyeceğim,” dedi. Galaxy Digital kurucusu ayrıca şunları ekledi:

”Bitcoin’i satın almak hala zor. Satın almak daha kolay olsaydı, çok daha yüksek olurdu. Ve gittikçe daha fazla insan satın almayı kolaylaştırıyor: fonlar oluşturuluyor, velayetler yapılıyor, bir noktada bir ETF alacağız.” dedi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img