Nasdaq Dijital Varlıkları Yönetmek için Corda’yı Kullanıyor

Şirketler Çarşamba günü, Nasdaq borsasının Corda blok zincirinde dijital varlık pazarları için bir platform sunmak üzere R3 ile ortaklık yaptığını açıkladı

Nasdaq’ın dijital varlıkların başkanı Johan Toll, sermaye piyasası katılımcılarının artık dijital varlıkların ihraç, alım satım, takas ve gözetimini desteklemek için Corda’yı kullanabileceğini söyledi.

Defter teknolojisi, eşleşen motorlar, gözetim, veri keşfi ve raporlama hizmetleri de dahil olmak üzere diğer bazı sermaye piyasası hizmetlerine de bağlanan Nasdaq Financial Framework ile entegre edilmiştir.

Blockchain uzmanı Toll, yaptığı açıklamada, “R3 ile ilişki, Nasdaq’ın dinamik ve güvenilir dijital varlık pazarlarının oluşturulmasını destekleyen çözümlerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynuyor” dedi. “R3’ün Corda platformu özellikle yüksek düzeyde düzenlenmiş ortamlar için tasarlanmıştır ve platformları teknoloji ekosistemimize iyi uyum sağlar.”

Ekim 2019‘da Nasdaq , S&P 500 ve Dow gibi geleneksel endekslerinin yanı sıra kripto pazarının en iyi 100 madeni parasının AI destekli bir endeksini listeledi . Bundan bir ay önce, borsa yeni bir merkezi olmayan finans (DeFi) endeksi listeledi .

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img