Neden Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmalıyız?

Kripto paralar oldukça uzun bir süredir var, ancak 2017'de benzeri görülmemiş yükselişi ve manşetlik yapılan haberler ile adından çokça söz ettirmiştir

0
780

Yükselişe liderlik eden Bitcoin (BTC) 8822.75 $ +% 0.43 , piyasa değeri ile dünyanın en büyük dijital para birimi. Ocak 2018’in başında, geçen yıl aynı anda sadece 750 $ ‘dan 20.000 $’ a yükseldi.

Nitekim Bitcoin ve Ethereum, Ocak 2018’de BTC’ye kıyasla yüzde olarak daha da büyük bir mutlak fiyat artışı işaret ettiği için, 2018’in Ocak ayında yaklaşık 1.400 dolarlık bir fiyata ulaştığından, en iyi iki kripto para birimi idi.

Piyasa o zamandan beri önemli ölçüde azalmış olsa da, Bitcoin ve Bitcoin Cash gibi dijital para birimleri birçok perakende ve kurumsal yatırımcı, alıcı ve satıcı için ilginç bir alan olmaya devam ediyor.

Aşağıda, insanların dijital para birimine ve kripto para birimine yatırım yapmasının, Bitcoin’i satın almanın yanı sıra bitcoin ve diğer dijital para birimlerini nasıl satın almaya başlayabileceğinizin en yaygın nedenlerine bir göz atıyoruz.

Neden Yatırım Yapmalıyız?

Farklı insanların kendi nedenleriyle yatırım yaptıklarını ve çoğunun kar elde etmek için basit bir arzu ile ilgisi olduğunu söylemeye gerek yok. Bununla birlikte, alıcıların, satıcıların ve yatırımcıların kripto para piyasasına dahil olmalarının başka nedenleri de vardır.

Portföy Çeşitlendirmesi

“Tüm yumurtalarınızı asla tek bir sepete koymayın” yatırım dünyasına mükemmel uyan bir sözdür. Çeşitlendirme söz konusu olduğunda, uygulanabilecek birçok farklı yaklaşım vardır. Yatırım portföyünüze kripto para eklemek, onu dengelemenizin yollarından biridir. Sektörün özellikle geleneksel sektörlerden farklı olduğunu ve portföyünüzün genel büyümesini en üst düzeye çıkarma potansiyelini önemli ölçüde artırabileceğini de belirtmek gerekir.

Kripto para piyasası şu anda bir ayı piyasasına girmiş ve fiyatlar değer kaybederken, yüksek volatilite ve %100‘e kadar büyük kazançlar şansı hala birçok yatırımcının ilk etapta kripto para satın almasıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz