Neden Shark Tank Yıldızı Kevin O’Leary Bitcoin Madenciliğinin ‘Dünyayı Kurtaracağını’ Düşünüyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Bitcoin madencileri, yeşil enerji kaynaklarına geçiş yaparken “dünyayı kurtarmaya” yardımcı olacak. Bu, Bay Harika olarak da bilinen girişimci ve Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary’ye göre.

Bitcoin Madencileri Dünyayı Nasıl Kurtaracak?

Bitcoin, enerji endişeleri konusunda dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin ve politikacıların mikroskop altına girdi. Bitcoin’in sözde enerji tüketimi ile ilgili sinir bozucu tartışmalar, yeni bitcoinlerin basılmasında elektrik kullanımının bazı ulusların yıllık enerji tüketimi ile tezat oluşturmasından sonra başladı. PoW destekli kripto para biriminin dünyanın değerli enerjisini tükettiği ve sonuç olarak önemli miktarda karbon emisyonundan sorumlu olduğu söyleniyor.

Özellikle Çin, enerji endişeleri nedeniyle Mayıs 2021’de kripto madenciliğini kötü bir şekilde yasakladı. Kısa bir süre sonra madencilik faaliyetleri Amerika Birleşik Devletleri, Kazakistan ve Rusya gibi ülkelere göç etti.

Ancak Kevin O’Leary, madencilerin bu çevresel etkileri azaltabileceği ve nihayetinde, kripto para biriminin kirli imajını temizlemeye yardımcı olabileceği görüşünde. Miami Bitcoin 2022 konferansı sırasında O’Leary, “bitcoin madenciliği dünyayı kurtaracak” dedi.

Bazıları madencilerin yeşil enerji altyapısı için bir güç çarpanı olabileceğine inanıyor. Şu anda bitcoin madenciliğinin yaklaşık %40’ının, başta hidroelektrik olmak üzere yeşil enerjiyle çalıştırıldığı tahmin ediliyor. O’Leary, jeotermal ve nükleer enerjiye yönelik artan talebin yalnızca yeniliği değil, aynı zamanda daha temiz enerjinin benimsenmesini de artıracağını açıkladı.

Reklam &nbsp &nbsp

Kanadalı işadamına göre, madenciler en baştan temiz enerji alternatifleri seçmeli çünkü karbon dengeleme programları bitcoin’in karbon emisyonlarına uzun vadeli çözümler olarak uygun değil.

O’Leary, Kripto’nun S&P 500’ün “12. Sektörü” Olacağını Tahmin Ediyor

Dev Bitcoin konferansındaki açılış konuşması sırasında Mr. Wonderful, kripto varlıklarında “politikaları bekleyen milyarlarca dolar” olduğunu da belirtti. Daha derin cebe sahip yatırımcılar, alana girme konusunda daha emin olacakları için kripto endüstrisini düzenlemeyi öneriyor.

“Politika aldığımızda ve düzenleyici düzenleme yaptığında, bu olumsuz bir şey değil. Sermaye musluğu sektöre daha önce hiç görmediğiniz bir şekilde akacak. Şimdi yatırım yapabilenleriniz, büyük bir ilgi dalgasının önüne geçiyorsunuz.”

Bu satırlar boyunca, eski bitcoin basher, kriptonun S&P 500 veya Küresel Endüstri Sınıflandırma Standardı’nın (GICS) on ikinci sektörü olacağını tahmin etti.

O’Leary ayrıca düzenlemelerin geldiğini kaydetti ve bunun sektör için “iyi bir şey” olacağını vurguladı. Ve öngörüsü gerçekleşirse, kripto ABD ekonomisindeki en büyük sektör haline gelebilir.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img