Olmayan 5 “sonraki bitcoin” | CryptoSlate

yayla

Oysa her yeni “Ethereum katiliHashOcean ve BAS gibi felaket projeleri gibi dikkat çekiyor, asla sonuçlara çevrilmeyen büyük bir yutturmaca yaratan bazı eski projelere (bu, kriptoda 2 yıldan fazla artı anlamına gelir) zamanında geriye bakmak önemlidir.

— dolandırıcılık veya tam başarısızlık değil, hiçbir zaman hype’larını tam olarak karşılamayan projeler.

Bunlara bakarak, kripto gibi gelişmekte olan, değişken bir endüstride büyük, çok beklenen projelerin bile her zaman planlandığı gibi gitmediğini hatırlatırsınız.

Bitcoin Nakit

Bitcoin Nakit, veya BCH, hem bir ödeme ağı hem de bir kripto para birimidir. 9 Mart itibariyle, piyasa değerine göre 27. en büyük kripto para birimi. BCH, Ağustos 2017’de Bitcoin blok zincirinin bir hard forku olarak piyasaya sürüldü.

23 Aralık 2017’de 3.923 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Fiyatı büyük ölçüde benzer dalgalanmaları sürdürdü BTC.

Ayak İzi Analizi - BTC ve BCH Fiyatı
Ayak İzi Analizi – BTC ve BCH Fiyatı

Bitcoin Cash, Bitcoin’in 1M blok sınırını artırmak için çatallandı ve şimdi maksimum 32M bloğa ulaştı. Bu nedenle, işlem başına işlem hızı BTC’den çok daha yüksektir ve işlem ücretleri daha düşüktür. Ancak Bitcoin Cash, şimdilik piyasa değeri açısından BTC’yi geçemez.

neden işe yaramadı

BTC hala ademi merkeziyetçilik, sınır ötesi işlemler için birincil kriptodur ve bir değer deposu olarak gelişmeye devam etmektedir. Artık ödeme işlevinin kaybolmasıyla dijital altına benzer hale geldi.

Dijital altın, bir ödeme aracından daha değerlidir. Demir altından daha az değerli olduğu için BCH, konumu nedeniyle BTC’yi geçemiyor.

BCH, Fed’in faiz artırımından, bilanço indiriminden ve ABD hisse senetlerinin düşüşünden de etkilendi. BTC’yi geçmek için en iyi zaman kaçırıldı.

Ufukta yeni bir ayı piyasası ve olumsuz politik faktörler ile BTC üzerinde yeni bir aşağı yönlü baskı dalgası olabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin Cash’in Reddit topluluğu tarafından kanıtlandığı gibi, BCH’nin hala bir toparlanma yapabileceğine ve bir sonraki büyük şey olabileceğine inanan aktif bir topluluğu var.

Ethereum Klasik

Genellikle BTC ile birlikte anılan ETH’nin kız kardeşi vardır, Ethereum Klasik. ETH teknolojisi ve BTC konseptine sahip bir ağ olmasına rağmen Ethereum’un konumunu sarsmadı.

Ethereum’un sert çatalı, kurucu Vitalik Buterin’in sert çatal fikrini önerdiği Temmuz 2016’da gerçekleşti. DAO’dan bilgisayar korsanları tarafından çalınan varlıkları kurtarmak için. Sonunda, Ethereum, Ethereum ve Ethereum Classic’e çatallandı.

Ethereum Classic, ETC, kripto para birimi piyasa kapitalizasyonunda 34. sırada. Çatal, orijinal Ethereum’un vizyonunu ve felsefesini, daha yüksek derecede ademi merkeziyetçilik ve topluluk özerkliği ile, ancak yalnızca %15 HashRate desteği ile korur.

Günümüzde hem token fiyatı hem de ekosistem uygulamaları Ethereum’dan çok daha düşük.

neden işe yaramadı

Sert çataldan, orijinal Ethereum kurucuları ve ekibi mevcut Ethereum’u desteklemek ve yönetmek için ayrılırken, Ethereum Classic yeni bir ekip tarafından devralındı.

Destekçiler açısından, çataldan sonra %85 HashRate desteği ile Ethereum, Ethereum Classic’ten çok daha fazla destekçiye ve daha yüksek talebe sahiptir.

Ekosistem bütünlüğü açısından, Ethereum en iyi halka açık hale geldi. zincir TVL, Ethereum Classic’te pek çok proje konuşlandırılmasa da.

Bu nedenle, birçok yönden, Ethereum Classic daha kararlı ve merkezi olmayan olmasına rağmen, blok zinciri dünyasında baskın oyuncu olmadı.

NEO

NEO, eski adıyla AntShares, 2014 yılında Çin’de Erik Zhan ve ekibi tarafından halka açık bir zincir olarak piyasaya sürüldü. 2015 yılında Github’da açık kaynaklı bir projeydi ve birkaç ay sonra ICO kapitalizasyonunu tamamladı.

NEO saniyede binlerce işlem gerçekleştirebilen kendi kripto para biriminin, dijital varlıklarının ve akıllı sözleşmelerinin geliştirilmesini destekler.

Neo’nun fiyatı çok keskin bir şekilde arttı. Lansman sırasında 0,08 ABD dolarından, %2,478,75 artışla 15 Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 198,38 ABD dolarına ulaştı.

Ancak kısa sürdü ve genel düşüş eğilimi, Ayak İzi Analizi Veriler, mevcut fiyat 21.27$.

Footprint Analytics - Neo'nun Fiyat ve İşlem Hacmi
Footprint Analytics – Neo’nun Fiyat ve İşlem Hacmi

neden işe yaramadı

Eski 1.000x madeni para düştü ve piyasa değeri açısından 77. en büyük madeni para oldu. Bu, kripto para piyasasının zayıf performansı gibi nesnel site dışı faktörlerden değil, NEO’nun kendisinden kaynaklanmaktadır.

  • NEO’ların kod güncellemeleri zayıf
  • Ekosistem gelişimi neredeyse durgun.
  • Desantralizasyon zayıftır. Yalnızca 7 oylama düğümü vardır ve bunlar resmi olarak NEO tarafından dağıtılır.

Söylendiği gibi temel sağlam olmazsa yer sallanır. NEO yukarıdaki sorunları çözemezse, yeni bir ayı piyasasında yerini almaya devam edecek.

EOS

Mayıs 2017’de blok. bir başlatıldı EOS akıllı sözleşme platformu ve dağıtılmış işletim sistemi olarak. 2018’de Ethereum’a güçlü bir rakip oldu.

O zaman, işlem sıkışıklığı, yüksek gaz ücretleri ve parçalama teknolojisinin serbest bırakılmaması nedeniyle piyasa Ethereum’a şüpheyle yaklaşıyordu.

6 aydan kısa bir süre içinde piyasaya sürüldükten sonra, EOS – sıfır ücret ve son derece yüksek işlem hızlarıyla – Ethereum’un 3.000’den az günlük işlemini, tek günlük sayı 30.000’e düşürdü. EOS, OG Ethereum katiliydi.

neden işe yaramadı

Ancak, genç protokol nihayetinde potansiyeline ulaşamadı. EOS‘nin son derece hızlı işlem işlemesi, ademi merkeziyetçilik pahasına gelir.

EOS’un fikir birliği mekanizması, işlemleri işlemek için 21 süper düğüme sahiptir ve bu da daha küçük düğüm operatörlerinin katılmasını imkansız hale getirir. Süper düğümler, zımni rüşvet riskiyle madeni paralar tutularak seçilir.

Ethereum ve Bitcoin’in POW konsensüs mekanizması verimsizken, EOS’un Delegated Proof of Stake (DPoS) konsensüs mekanizması çok verimli.

Yine de blok zincirinin özü ademi merkeziyetçiliktir ve EOS esasen daha çok merkezi bir zincirdir.

Şu anda, hemen hemen tüm aktif üst kamu zincirleri etkileyici uygulamalara sahiptir veya en azından genel zincirleri destekleyen protokollere sahiptir. Örneğin, Çapa Terra zincirinde. Ancak, EOS yapmadı.

EOS yetkilileri defalarca ekosistem inşasını desteklediklerini söyleseler de 9 Mart itibariyle EOS’un zincir üstü ekosistemi hala çorak bir arazi gibi görünüyor.

Dfinity/İnternet Bilgisayarı

Dfinity, merkezi olmayan bir bulut teknolojisi platformudur. 2016 yılında kurulan girişim kapitalistleri arasında oldukça popülerdi. 2018’de ayı piyasasını alt üst etti ve o yıl a16z’nin en büyük dış yatırımı olan a16z’den 102 milyon dolar fon aldı.

Dfinity’nin vizyonu, blok zinciri ağını dağıtılmış bir bilgisayar ağının kontrolü altına alarak AWS’den daha verimli ve güvenli bir genel bulut bilgi işlem platformu oluşturmaktır.

bu İnternet Bilgisayarı 2018’in ikinci yarısında veya 2019’un ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyordu, ancak asıl Alfa ana ağı Aralık 2020’de yayına girdi.

neden işe yaramadı

Dfinity, bir ürünü teslim etmesi için fon sağlamasından bu yana iki yıldan fazla zaman aldı ve benzersiz değil. Takım çok yavaş hareket ediyor.

Blok zinciri AWS çözümleri açısından, Web3 için bir blok zinciri geliştirme platformu hizmeti olan Alchemy, 2017 yılında kuruldu ve bugün dünyanın blok zinciri şirketlerinin çoğuna güç sağlıyor.

Kaynak kodu için, Github 2008’den beri var ve bugünün blok zinciri protokollerinin büyük çoğunluğunun barındırıldığı platform.

Topluluğun belirteçleri yönetmesine izin veren topluluk özerkliği, birçok projede de uygulandı.

Dfinity konsepti ilginç olsa da, gecikmeli lansman, projenin gök gürültüsünü kaybetmesine neden oldu.

Tarih ve Yazar: 29 Mart 2022, Grace

Veri kaynağı: Ayak İzi Analizi

Bu parça katkıda Ayak İzi Analizi toplum.

Footprint Community, dünya çapındaki veri ve kripto meraklılarının Web3, metaverse, DeFi, GameFi veya yeni gelişen blok zinciri dünyasının diğer herhangi bir alanını anlamalarına ve içgörü kazanmalarına yardımcı olduğu bir yerdir. Burada birbirini destekleyen ve topluluğu ileriye taşıyan aktif, çeşitli sesler bulacaksınız.

Ayak İzi Analitiği nedir?

Footprint Analytics, blok zinciri verilerini görselleştirmek ve içgörüleri keşfetmek için hepsi bir arada bir analiz platformudur. Zincir üzerindeki verileri temizler ve entegre eder, böylece herhangi bir deneyim seviyesindeki kullanıcılar hızla belirteçleri, projeleri ve protokolleri araştırmaya başlayabilir. Binden fazla pano şablonu ve bir sürükle ve bırak arayüzü ile herkes dakikalar içinde kendi özelleştirilmiş grafiklerini oluşturabilir. Footprint ile blockchain verilerini ortaya çıkarın ve daha akıllıca yatırım yapın.

Günlük özetinizi alın Bitcoin, DeFi, NFT ve Web3 CryptoSlate’den haberler

bir Köşe Kripto Pazarında 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img