Orta Afrika Cumhuriyeti, Doğal Kaynakları Tokenleştirme Planlarıyla Bitcoin Kabulünü Takip Ediyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Nisan ayında Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden ikinci ülke olma yolunda cesur bir adım attı. Bununla birlikte, blockchain teknolojisini benimsemelerinde Bitcoin’i yasal ihale yapmaktan daha fazlası var.

Blockchain Teknolojisini Kullanarak Ekonomiyi Açmak İçin Yeni Plan

İçinde cıvıldamak Bugün, CAR’ın başkanı Faustin Archange Touadera, ülkenin doğal kaynaklarını tokenize etme planlarını açıklayan bir basın bildirisi paylaştı. Belgeye göre, Touadera’nın “bir sonraki bölüm” olarak adlandırdığı son hamle, ekonomilerini dünyaya açacak ve mevcut ekonomik kaygılara çözüm sağlayacak yeni sürdürülebilir pazarlar yaratacak.

“Doğal kaynaklar ekonomimizin lokomotifi olacak ve bu dönüşüm projesi büyük değişimler üretecek. Şimdi bizim gibi düşünen ve dijital bir geleceğin sunabileceği sınırsız olanaklara açık olan herkese hareket özgürlüğü verme zamanı. Kaynakları demokratikleştirerek, herkesin topraklarımızın zenginliklerine erişmesini sağlıyoruz. Başka bir deyişle, yeni ve benzeri görülmemiş bir idari ve ekonomik hareketle onları eşit derecede değerli ve önemli dijital varlıklara dönüştürüyoruz ”dedi.

Afrika ülkesinin 1995 yılında yapılan bir araştırmaya göre 470 mineral indeksine sahip olduğu bildiriliyor. Altın, demir, elmas vb. gibi değerli metaller dahil edilmiştir. En son gelişme, yıl sonuna kadar bir kripto-ekonomik bölge ve bir kripto düzenleyici çerçeve oluşturmayı amaçlayan SANGO girişiminin Mayıs ayında duyurulmasını takip ediyor.

El Salvador gibi, CAR’ın Bitcoin’i benimsemesi, IMF ve Dünya Bankası da dahil olmak üzere küresel para borç verenlerin eleştirileriyle karşılandı. İkincisi, daha önce bildirildiği gibi, hem IMF hem de Dünya Bankası, CAR’ın Bitcoin’i benimsemesinin “büyük yasal, şeffaflık ve ekonomik politika zorlukları” sunduğu konusunda hemfikir olduğundan, ülkenin kripto çabalarında dünya bankasından desteği olmadığını açıkça belirtti. ” Bu arada, diğerleri, birçok CAR vatandaşının sağlam bir internet erişimine sahip olmadığını belirterek fizibilite hakkında endişelerini dile getirdiler.

Reklam &nbsp &nbsp

El Salvador’un Bitcoin Benimseme Deneyiminden Öğrenmek

El Salvador, Bitcoin’i geçen yıl yasal ihale olarak benimseyen ilk ülkeydi ve şimdi, piyasa değerine göre en değerli dijital varlığı benimsemenin ne anlama geldiğine dair içgörü için bir referans noktası sunuyor. Mayıs ayında ZyCrypto, El Salvador’un bu konuyu tartışmak için dünya çapında yaklaşık 44 ülkeden finans temsilcilerini ağırladığını bildirdi.

Özellikle, Orta Amerika ulusunun Bitcoin’i yasal bir ihale olarak benimsemesi zorluklarla karşılaşmadı. Bu taraflar ülkenin Bitcoin’i tamamen benimsemesinden endişe duymaya devam ederken, Dünya Bankası, IMF ve hatta Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen baskıyla yüzleşmek zorunda kaldı.

Ayrıca bazı araştırmalar, vatandaşların cumhurbaşkanı Nayib Bukele’nin umduğu kadar hareket konusunda heyecanlı olmayabileceğini de ortaya koydu. Ancak bu engellere rağmen, özellikle gelişmekte olan ülkelerde hükümetlerin bu devrim niteliğindeki teknolojiyi benimsemeye yönelik ilgisi hiçbir azalma belirtisi göstermiyor.[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img