Oyunu Değiştiren Merkezi Olmayan Bir Sentetik Borsa, Zincirdeki Emtiaların ve Dijital Varlıkların Gerçek Değerini Nasıl Ortaya Çıkarmayı Amaçlıyor?

Örneğin, ineğinizi başka birinin tahıllarıyla takas ettiğiniz takas sistemi muhtemelen düşündüğünüzden daha eskidir. 6000 yılına kadar uzanan kökleri vardır. Mezopotamya kabileleri ilk kez diğer gruplarla değiş tokuş yaptıklarında.

Bu değiş tokuş yöntemleri, İnternet veya merkezi olmayan teknoloji gibi şeyler ortaya çıkmadan önce iyi çalıştı. Ticaret, metaların finansal değeri ve hatta endüstriyel faydaları olduğu için değil, hayatta kalmak için gerekli oldukları için gerekliydi. O zamanlar toplumlar tahıl, süt ve fasulye kadar altın veya gümüş için endişe duymuyorlardı.

Bugün toplum, yapay zeka, otomasyon, blok zinciri teknolojisi ve ademi merkeziyetçiliğin mübadele araçlarını her zamankinden çok daha demokratik ve özel hale getireceği bir zamanda yaşıyor olsa da, emtialar hala değerlerini aynı şeylerden alıyor.

Tarım ürünleri bize kendimizi beslemek ve hayatta kalmak için bir araç sağlar. Petrol, doğal gaz vb. şeklindeki enerji, ışıkları açık tutmamızı ve ekonomiyi hareket ettirmemizi sağlar ve değerli metaller bize endüstriyel fayda ve enflasyona karşı korunma yeteneği sağlar.

Sorun şu. Yukarıdaki mallar takas edilemez. Ticaret yapmak o kadar kolay değil. Bu, ne kadar değerli olurlarsa olsunlar, bu değerin bir kısmının eski dünya değer zincirleri tarafından emildiği anlamına gelir. Böylece, gündelik bireyin ellerinin dışında kalır.

Bu yüzden kodeks sentetik varlıklar için merkezi olmayan bir borsa (DEX) başlatıyor. Böylece bu değerin kilidi açılabilir ve dünyanın her yerindeki katılımcılar böyle bir kilit açma etkinliğinden yararlanabilir.

Sentetik Varlıklar Nelerdir?

Blok zincirinde, sentetik bir varlık, maddi veya maddi olmayan başka bir varlığın tokenize edilmiş bir versiyonudur. Emtialar söz konusu olduğunda, blok zinciri, petrol, altın veya gümüş olsun, fiziksel varlıkların yanı sıra finansal temsillerini belirtmek için kullanılabilir. Comdex, tüm emtia türlerini temsil eden sentetik varlıkları listeleyen bir DEX işletir.

Sentetik varlıkların faydaları muazzamdır, çünkü kullanıcıların bir emtianın gerçek dünyadaki değerini, karşılıksız malın kendisine sahip olmanın doğasında bulunan karmaşıklıklar olmadan takas etmelerine izin verir.

Comdex, Maddi Olmayan Emtia Borsaları ile İlişkili Ağrı Noktalarını Hafifletiyor

Comdex Merkezi Olmayan Sentetik Değişimi, katılımcıların şu şekilde hareket etmelerini sağlar:

Tacirler (cSwap kullanarak CMDX’e karşı cVarlık alım satımı yapanlar) Madenciler (yeni basılmış bir cVarlık elde etmek için teminatlı borç pozisyonları oluşturabilen ve açabilenler. Tasfiyeyi önlemek için minimum teminat oranını %150 tutmaları gerekir.) Likidite Kullanıcıların alım satımları kolaylaştırabilmesi ve sağlayıcıların ödüllerden ve işlem ücretlerinden yararlanabilmesi için eşit miktarda cAssets ve CMDX sağlayan sağlayıcılar.) Stakerler (kullanarak CMD jetonları kazanabilenler) Omniflix ve Unagii)

Arayüzün kendisi gezinmek kolaydır. Ekip ve proje misyon odaklıdır. Bu ürünün piyasaya sürülmesinin tüm amacı, emtialar ve dijital varlıklarla birlikte gelen acı noktalarını hafifletmektir.

Katılımcılar, varlıkların zincir üzerinde çeşitlendirilmesinin gerçek dünya avantajından yararlanır. Merkezi olmayan bir sentetik varlık değişiminin sağlayabileceği güvenlik ve şeffaflıktan fayda. Ayrıca, genellikle fiziksel mallara ve emtialara yatırım yapmanın getirdiği lojistik ve depolamanın hantal doğası hakkında endişelenmeleri gerekmez.

Neden Sentetik Varlık Ticareti?

Comdex, sentetiklerin fiziksel varlıkların ticaretine kıyasla faydaları göz önüne alındığında, platformundaki talebin hızlandırılmış bir hızla artacağını tahmin ediyor. Sentetik varlıklar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok riski ele alır:

El koyma veya yasaklama riski – ABD Başkanı Joe Biden’in son kararı yasaklamak Rusya’dan petrol ve gaz ithalatı, emtia piyasasının öngörülemez olabileceğini ve belirsizlikle mücadele edebileceğini gösteriyor. Bazen hükümetler, mallara tamamen el koyarak daha da ileri gidebilirler. Merkezi olmayan bir altyapı üzerinde bulundukları için sentetiklere el konulamaz ve ticaret yasaklanamaz. Hırsızlık riski – yatağınızın altında altın saklamak sizi daha mutlu edebilir, ancak bu kesinlikle en güvenli yaklaşım değildir. Hırsızlık riski oldukça fazladır ve sorun şu ki, çoğu sigorta paketi altın külçeler gibi yüksek değerli eşyaları korumayı önleyen maddeler öngördüğünden, ev sigortası poliçeniz herhangi bir büyük yatırımı kapsayabilir. Başka yerlerde, özel anahtarınızı güvenli bir şekilde saklarsanız, sentetikler çalınamaz. Üçüncü taraf riski – fiziksel öğeleri depolamaktan vazgeçip vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmaya karar verseniz bile, büyük olasılıkla bunları bir banka veya komisyoncu gibi üçüncü taraf bir emanetçide depolamaya başlayacaksınız. Ne yazık ki, bankalar, nakliye şirketleri veya komisyoncular dahil olmak üzere herhangi bir merkezi kuruluşla ilişkili her zaman bir iflas riski vardır. İflas durumunda yatırımlarınıza kısmen veya tamamen sahip olabilirsiniz. Sentetikler blok zincirinde depolandığından, üçüncü taraf riski yoktur.

Bunun da ötesinde, sentezler, tüccarların emtia yatırımları konusunda gönül rahatlığına sahip olmalarına yardımcı olabilecek büyük faydalar sağlar:

Kolay erişim – sentetiklerle, herhangi bir engel olmadan herhangi bir emtia piyasasına maruz kalabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir internet bağlantısı ve Comdex’te bir hesap. Maliyetler – fiziksel emtialar veya bunların vadeli işlemleri ile ticaret yapıyorsanız, komisyoncu ücretlerinin yanı sıra depolama, dönüştürme, nakliye, para çekme ve diğer ücretleri ödemeye hazır olmanız gerekir. Ticari emtia sentetikleri, kaynakların verimli kullanımı sayesinde maliyetleri minimuma indirir. Vadeli işlem sözleşmelerinin Sona Ermesi Yok – ticari emtia vadeli işlemleri yatırımcılar için sorunlu olabilir, çünkü teorik olarak sözleşme sona erdiğinde fiziksel malları teslim almak zorundadırlar. Sentetikler, son kullanma tarihi olmadan 7/24 çalışır.

Comdex, merkezi olmayan teknolojileri gerçek dünya varlıklarıyla birleştirerek insanların emtialarla ticaret yapma biçiminde devrim yaratmaya çalışıyor. Bu yeni, sağlam, merkezi olmayan sentetik varlık değişimine yönelik hibrit yaklaşım, oyunu tamamen değiştirecek.

Soru şu, buna hazır mısın?

Resim: Pixabay

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img