Piyasalar 2018’den Bu yana İlk Kez Gelen Bir Fed Faiz Artışına Hazırlanırken Bitcoin 40 bin Doları Aştı ⋆ ZyCrypto

Bitcoin, Fed'in Para Politikası Stratejisinde Yaptığı Tarihi Değişikliklerin Ardından 11.5 bin dolara yükseldi

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

  • Fed bugün faiz artırmaya hazır.
  • Duyuruya rağmen, Bitcoin 40 bin doların üzerine çıktı.
  • Bitcoin son 24 saatte %4’ten fazla arttı.

Boğaların başlarını ağrıtmasına neden olan şiddetli bir haftanın ardından Bitcoin 40.000 doları aştı. En son hamle, faiz artırımlarının üzerinde çalışıldığına dair haberler arasında geldi.

Oran Artışları

Fed, düzenleyicilerin enflasyonu kontrol altında tutmak için oranları artırma konusundaki kararlılıklarını ifade ettiği bir bildiri yayınladı. Çalışma Bakanlığı raporundan elde edilen son veriler, enflasyonun %7,9’da olduğunu ve Fed’in hedeflediği %2’den oldukça uzakta olduğunu gösterdi. Açıklama okundu, “Yüzde 2’nin oldukça üzerinde bir enflasyon ve güçlü bir işgücü piyasası ile, bu ayki toplantımızda federal fon oranı hedef aralığını yükseltmenin uygun olacağını umuyoruz.”

Yatırımcılar ve tüccarlar, piyasaları şekillendirebilecekleri için enflasyonu ve Fed politikalarını takip etme eğilimindedir. Aynısı, belirli çevrelerde varlığın enflasyonist bir hedge olduğuna dair inanç göz önüne alındığında, özellikle Bitcoin’e yatırım yapan kripto yatırımcıları için de geçerlidir. Kripto piyasasının, Fed’in Kasım ayında daha şahin hale gelmesiyle bir “kış” yaşadığına dikkat edilmelidir.

Bununla birlikte, birçok uzman, Fed’in duyarlılığının tüccarlar tarafından uzun süredir hesaba katıldığına inanıyor. Bir sonraki odak noktasının bugün Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) sonucunun olacağına inanılıyor. O sırada Bitcoin, haber yayınlandıktan sonra 40 bin dolarlık fiyat noktasını geçerek %3,8’lik bir sıçramayı temsil ederek bu analizi doğrulamış gibi görünüyordu.

Kripto piyasası başlangıçta Rusya’nın Ukrayna’ya girdiği haberlerine yanıt olarak çökerken, sonuç olarak şimdi varlık sınıfına yönelik talepte bir artış oldu. Bitcoin yükselirken, kripto pazarının geri kalanı gergin görünüyordu. LUNA etkileyici çeyreğine devam ederken, Ethereum 3 bin dolarlık fiyat noktasına yaklaşıyor gibi görünüyor.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Fed yaptığı açıklamada şunu ortaya koydu: “Ukrayna’nın işgali, devam eden savaş, yaptırımlar ve gelecek olayların ABD ekonomisi üzerindeki kısa vadeli etkileri oldukça belirsizliğini koruyor. Bu ortamda uygun para politikası yapmak, ekonominin beklenmedik şekillerde geliştiğini kabul etmeyi gerektirir. Gelen verilere ve gelişen görünüme yanıt vermede çevik olmamız gerekecek.”

Bitcoin’in Görünümü

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin son 24 saatte %4’ten fazla artışla etkileyici bir hafta geçirdi. Bir tweet’te Michael Saylor, “Savaşlar enflasyon yaratır, ticareti sakatlar ve Bitcoin’i zorlayıcı kılar” dedi ve çatışma karşısında artan kullanım, ifadesine bir geçerlilik ölçüsü ekliyor.

BTCUSD Grafiği Ticaret Görünümü

Bir kripto tüccarı ve analist olan Rekt Capital’e göre, yeni kırılma, varlığın 45 bin dolara kadar yükselebileceğini görebilir. Analist ayrıca, haftalık 50 EMA’nın üzerinde sürekli bir kırılmanın, önemli bir boğa koşusunun başlangıcını görebileceğini kaydetti. Morgan Stanley, Ocak ayı sonunda yayınladığı bir raporda, 45 bin dolarlık fiyat noktasının üzerinde bir kırılmanın, 3 aylık fiyat düzeltmesinin sonuna işaret edebileceğini öngördü.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img