Polkadot (DOT) Üzerine Kurulan Dört Altcoin, Hızlı Ekosistem Gelişmeleri Ortasında Patladı

Zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolü Polkadot (DOT) büyümeye devam ederken, çerçevesi üzerine inşa edilen birçok projede büyük fiyat artışları yaşanıyor.

Moonbeam (GLMR), Polkadot parachain işlevi gören Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu bir akıllı sözleşme platformudur.

Proje, aynı zamanda staking, zincir içi yönetişim ve zincirler arası entegrasyonlar sunarak Ethereum’un temel özelliklerinin ötesine geçiyor.

Ocak ayında, Moonbeam bir kitle kredisi kampanyası sırasında 900 milyon doların üzerinde DOT tokeni topladı.

Moonbeam, son birkaç gün içinde fiyatının %100’ün üzerinde 2.97$’dan 5.94$’a yükseldiğini gördü. Düzeltmeden sonra, GLMR gün için %12.26 artışta kaldı ve 5.22$’dan işlem gördü.

Ayrıca kazançlar görmek, tam Ethereum uyumluluğuna sahip akıllı bir sözleşme platformu olan Moonbeam’in kardeş projesi Moonriver’dır (MOVR). Proje, geliştiricilerin projelerini verimli bir şekilde Moonriver’a aktarabilmeleri için Ethereum Sanal Makinesi’ni (EVM) kullanarak Solidity programlama diline dayalı projeler oluşturmak veya yeniden dağıtmak için popüler geliştirici araçlarını kullanmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Moonriver başlangıçta 64.17 dolardan 87.36 dolara kadar %36.1 artarak 87.36 dolara yükseldi, ancak o zamandan beri düzeltildi ve bugün %4.34 düşüşle 78.23 dolara düştü.

Açık kaynaklı, çok zincirli akıllı sözleşme platformu Astar (ASTR) da yükselişte. Proje, merkezi olmayan finans, değiştirilemez tokenler ve merkezi olmayan özerk kuruluşlardan çeşitli yeteneklerle, Astar Ağı aracılığıyla Polkadot ekosistemi aracılığıyla katman-1 blok zincirlerini birbirine bağlar.

Yardımcı program belirteci ASTR, bahis ödülleri, işlem ücretleri ve zincir içi yönetişim sunar.

Bir hafta önce Astar, Cuma günü %125 artışla 0.27$’lık bir zirveye çıkmadan önce 0.12$’dan fiyatlandırıldı. ASTR son günlerde düzeldi ve şu anda 0.20 $ fiyatla günde %7.05 düştü.

Dördüncü DOT tabanlı başarı öyküsü, aUSD (AUSD) stabilcoin ekosistemine güç sağlayan merkezi olmayan finans (DeFi) ağı Acala’dır (ACA).

Ağ, “mikro” gaz ücretleri ve hizmet belirteci ACA, düğüm sağlayıcılarını ödüllendirmenin yanı sıra yönetişim için kullanılıyor.

Acala geçen hafta boyunca yükseldi ve Cumartesi günü 1,24 dolardan 1,95 dolara %57 sıçradı. Bazı dalgalı fiyat hareketlerinden sonra, ACA bugün %9 arttı ve şu anda 1,79 dolar değerinde olan kazanımlarının çoğunu elinde tuttu.

Kripto analitik firması Messari işaret etti Polkadot’un DOT’unun şu anda kripto yatırım fonları ve diğer temel gelişmeler arasında en yaygın olarak tutulan token olduğunu.

“Polkadot’un yerel belirteci DOT, yönetişime, işlem ücretlerine, stake yoluyla güvenlik ve parachain yuvaları için bağlamaya katılmak için kullanılan bir yardımcı program ve yönetişim belirtecidir. Mart 2022 itibariyle DOT, kripto fonları arasında en yaygın olarak tutulan varlıktır.

Polkadot’un Substrate’ın esnekliğiyle birleşen benzersiz mimarisi, en büyük ikinci geliştirici topluluğunu kendine çekti. Artık parachainler canlı ve devasa [venture capital] fon güvence altına alınır, geliştiricilerin emeğinin meyveleri kitlelere erişilebilir.”

Kaynak: Messari Kripto/Twitter

Polkadot geçtiğimiz günlerde 13. parachain müzayedesini tamamladı. Bu son derece seçici açık artırmalar, hangi ağın bir parachain yuvası, işlem doğruluğunu onaylayan özel bir blok zinciri alacağını görmek için belirli bir süre boyunca kripto varlıkları teklif eden kullanıcıları içerir.

Yazım sırasında, Polkadot %4,54 düştü ve 22,05$’dan işlem görüyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Alberto Andrei Rosu/Nikelser KateSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img