Quant, Stabilcoin Oranının Bitcoin Alım veya Satım Sinyallerini Nasıl Verebileceğini Açıklıyor

Bir nicel, Bitcoin alım veya satım sinyallerini bulmak için stabilcoin arz oranı (SSR) verilerinin nasıl kullanılabileceğini açıkladı.

Stablecoin Arz Oranı Bitcoin Alım ve Satım Sinyallerini Tahmin Edebilir

Bir CryptoQuant’ta bir analist tarafından açıklandığı gibi İletistablecoin arz oranı, BTC alım veya satım sinyallerini bulmamıza yardımcı olabilir.

“Stablecoin arz oranı” (veya kısaca SSR), Bitcoin’in piyasa değeri ile tüm stabilcoin’lerin piyasa değeri arasındaki oranı ölçen bir göstergedir.

Daha basit bir ifadeyle, bu metriğin bize söylediği şey, stabilcoinlerin arzının BTC’ninkiyle nasıl kıyaslandığıdır. Yatırımcılar genellikle bu itibari paraya bağlı madeni paraları değişken piyasalardan kaçmak ve fiyat geçerli bir yeniden giriş noktasına ulaşana kadar beklemek istediklerinde kullanırlar.

Dolayısıyla, bir bakıma sabit paralar Bitcoin için potansiyel kuru tozu temsil ediyor. SSR’nin değeri yüksek olduğunda, BTC arzının şu anda sabit paralardan çok daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bu, piyasada daha az potansiyel satın alma gücünün olduğu ve dolayısıyla kripto fiyatının düşebileceği anlamına gelir.

Öte yandan, oranın düşük değerleri, şu anda stabilcoinler şeklinde uygun miktarda satın alma gücünün mevcut olduğu anlamına gelir. Doğal olarak, bu BTC değeri için yükseliş olabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Yükseliş Sinyali: Döviz Rezervi Geçen Hafta 50k BTC Daha Kaybetti

Şimdi, son 2 yılda stabilcoin arz oranındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin Stabilcoin Arz Oranı

The correlation between BTC price and the ratio | Source: CryptoQuant

Yukarıdaki çizelgede, nicelik, SSR RSI’da (göstergenin değiştirilmiş bir versiyonu) ilgili eğilim bölgelerini işaretlemiştir.

Analist, bu metriğin değeri 25’in altına düştüğünde, genellikle Bitcoin için iyi bir satın alma noktası olduğunu belirtiyor.

İlgili Okuma | Küçük Sermayeli Altcoinler, Bitcoin ve Eter Kazançlarının Önünde Yürümeye Devam Ediyor

Öte yandan, 70’in üzerindeki değerler bunun yerine bir satış sinyali vermiş görünüyor. Birkaç ay önce, metrik bir satın alma sinyali gösterdi ve o zamandan beri yükselmeye devam ediyor.

Geçmişteki eğilim devam edecek bir şeyse, kripto fiyatı şimdi yükselebilir ve gösterge tepeye yakın bir satış sinyali gösterecektir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %5 artışla 43 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %15 değer kazandı.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

BTC's price seems to have surged up over the last couple of days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img