Reddit Topluluk Puanlarını Ethereum’da Sunuyor

Reddit, "topluluk puanları" denemesini genişletti ve kullanıcılara Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiş "en sevdikleri topluluklardan bir parça" kazanma yolu sağladı.

Çarşamba akşamı yayınlanan bir slayt sunumunda Reddit, “kaliteli yazılar ve yorumlar” oluşturulmasını teşvik etmek için Ethereum ağını kullanma planlarını açıkladı. Sosyal medya platformu, puanların premium özelliklere harcanabileceğini ve toplumda bir itibar ölçüsü olarak kullanılabileceğini belirtti. Kullanıcılar, en sevdikleri kanallara yaptıkları katkıya göre ödüllendirilir ve topluluk sonuçta her bir kullanıcının kaç puan alacağına karar verir. Kullanıcılar puanlarını biriktirebilir veya yorumlarda rozetler, özel emojiler ve GIF’ler gibi benzersiz özelliklere harcayabilirler.

Reddit sözcüsü “Kullanıcılarımızı ve topluluklarımızı ilgilendiren özellikleri keşfetmek için sürekli olarak denemeler yapıyoruz. Topluluk Puanları ile, bu özelliği test etmek ve kullanıcılarımızdan geri bildirim almak için yalnızca iki toplulukla çalışıyoruz ”dedi.

Ayrıca, kullanıcılar beğendikleri yorumlar veya değerli gördükleri yayınlar için bir ipucu bırakabileceklerdir. Kullanıcılar ayrıca topluluk puanlarını doğrudan başka bir Reddit üyesinin Apps Kasası’na ve herhangi bir Ethereum cüzdan adresine aktarabilecekler. Katkıda bulunmaya başlamak için kullanıcıların resmi Reddit uygulaması aracılığıyla bir QR kodu tarayarak erişilen Reddit’in yerel blockchain cüzdanı olan “Vault” a kaydolması gerekir.

Gönderiye göre, topluluk puanları, kullanıcıların tam kontrolü elinde tuttuğu kullanıcı tarafından kontrol edilir, yani moderatörler veya Reddit’in kendisi puanları alabilir veya nasıl harcanmaları gerektiğine karar verebilir. Şu anda olduğu gibi, diğer üyelerin bir topluluğa ne kadar katkıda bulunduğunu görmek zor olabilir. Reddit’in puanları, süreci adlarının yanında görüntülenen toplam bakiye ile daha şeffaf hale getirerek bunu düzeltmeyi umuyor.

Kullanıcı akıllı cihazında yerel olarak depolanan Kasasını oluşturduktan sonra özel bir anahtar sağlanır. Kullanıcı, anahtarının bir yedeğini oluşturmaz ve telefonunu kaybederse bu durum, Reddit’in yardım edemeyceği ve topluluk noktalarına erişemeyeceği anlamına gelir.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img