Rio De Janeiro, Gelecek Yıldan Başlayan Kripto Vergi Ödemelerini Etkinleştirecek

Cumartesi günkü haberlere göre, Brezilya’nın en büyük ikinci şehri olan Rio de Janeiro, 2023’te emlak vergileri için kripto para ödemelerini kabul etmeye başlayacak.

Rio de Janeiro Belediye Binası’ndan yapılan bir duyuruya göre, şehir kripto para birimlerinin Brezilya reallerine dönüştürülmesini sağlamak için birden fazla şirketle sözleşme yapacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bölgede yeni bir ofis açıldığını duyurdu ve şunları kaydetti: “Üzerine düşeni yaptı. Biz işimizi yapıyoruz.”

Tercüme edilen belgeye göre:

“İşlemi kolaylaştırmak için belediye, kripto para birimini reale dönüştürme konusunda uzmanlaşmış firmalarla sözleşme yapacak. Bu şekilde Belediye, paranın tamamını alacak” dedi.

Rio, Şehrin Turist Noktalarını İçeren NFT’yi Yayınlayacak

Buna ek olarak, Rio, türünün tek örneği olmayan, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) koleksiyonunu yayınlamak üzere. Ancak, bu NFT’ler şehrin en popüler turistik yerlerinin görüntülerini içerecektir.

Şehrin finans ve kalkınma sekreteri Pedro Paulo, bu yerel sanatçılara fayda sağlarken aynı zamanda şehirdeki turistleri de teşvik edecek.

Rio’nun son girişimleri ilk değil. Daha önce bildirildiği gibi Paes, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile yaptığı görüşmede şehrin fonlarının %1’ini dijital para birimine yatırma niyetini dile getirmişti.

Önerilen Okuma | Nevada Adamı 722 Milyon Dolarlık Sahte Kripto Yatırımında Suçluyu İtiraf Etti

Hafta sonu grafiğinde BTC toplam piyasa değeri 858,25 milyar dolar | Kaynak: TradingView.com

Kripto Vergi Ödemelerinde İndirimler

Rio de Janeiro’nun finans ve planlama sekreteri Pedro Paulo, şehrin vergilerini kripto para biriminde ödeyen vatandaşlara ek bir indirim sunmayı planladığını iddia etti.

Şehrin kripto hırsları pek şaşırtıcı değil. Daha geçen ay, Brezilya Senatosu’nun ekonomik işler komitesi oybirliğiyle ülkenin kripto para birimi sektörünü düzenleyen yasayı onayladı.

Tasarının maddeleri, sanal varlıkları ve hizmet sağlayıcıların rollerini belirtir. Ayrıca, cezai sorumlulukla sonuçlanabilecek davranış türlerini detaylandırdı ve kural ihlalleri için cezalar belirledi.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Meta, çeşitli Bitcoin ve kripto ile ilgili hizmetler için donanım ve yazılım tasarlamak, geliştirmek ve sağlamak amacıyla 29 Ocak’ta Brezilyalı düzenleyicilerle bir ticari marka tescil ettirdi.

Brezilya Kendi CBDC’sini Oluşturuyor

Bu arada, Brezilya merkez bankası agresif bir şekilde kendi dijital parasını oluşturuyor.

Bu ayın başlarında, merkez bankası bir CBDC kurmanın fizibilitesini değerlendirmek için Visa ve Santander’den teklifler seçti.

Yılın ikinci yarısında, Brezilya reali test aşamasına başlayacak gibi görünüyor.

Önerilen Okuma | Kripto Sanatçısı XCOPY, 10 Dakikada 24 Milyon Dolarlık NFT Sattı – NFT’lerin Öldüğünü Kim Söyledi?

Yahoo Finance’den öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img