Ripple Kurucu Ortağı Brad Larsen ve İklim Değişikliği Aktivistleri Bitcoin’i Çevre Dostu Hale Getirmek İçin Kampanya Başlattı

Bağımsız kampanya grubu Greenpeace, çevre uğruna Bitcoin’in (BTC) kodunu değiştirmek için milyarder ve Ripple kurucu ortağı Brad Larsen ile güçlerini birleştiriyor.

Yeni “İklimi Değil, Kuralları Değiştirin” kampanya Bitcoin işlemlerinde kullanılan güç miktarını azaltarak iklime fayda sağlamayı hedefliyor.

Yeni kampanyaya başkanlık eden eski Sierra Club yöneticisi Michael Brune, büyük şirketleri iklim gündeminin arkasına almayı umuyor.

“Uzun vadede bu kampanyanın içindeyiz, ancak özellikle Bitcoin şu anda iklim değişikliğini önemseyen kuruluşlar ve bireyler tarafından finanse edildiğinden beri, liderliği bunun ele alınması gereken bir sorun olduğu konusunda hemfikir olmaya zorlayabileceğimizi umuyoruz. …

Goldman Sachs, BlackRock, PayPal, Venmo, Fidelity – bu çabaya yardımcı olacağını umduğumuz birçok şirket var.”

Girişim, Bitcoin’in en büyük pazar payı rakibi Ethereum (ETH) olarak duyuruluyor ve bu yıl içinde merakla beklenen bir yükseltme için hızlanıyor. Ethereum’un Proof of Work protokolünden Proof of Stake’e geçişi, bazı tahminlere göre ETH’nin enerji kullanımını %99 oranında azaltabilir.

Buna göre Brad LarsenBir tür çevre dostu değişiklik yapılmazsa, Bitcoin kripto rekabetinin gerisinde kalabilir.

“Şimdi Ethereum değişirken, Bitcoin gerçekten aykırı değer…

Daha yeni protokollerden bazıları – Solana, Cardano – düşük enerji üzerine kuruludur.

Bitcoin ve Ethereum’un başarılı olduğunu görmek istiyorum…

Bir rakip olarak Bitcoin hakkında endişeleniyorsam, muhtemelen yapabileceğim en iyi şey bu yolda devam etmesine izin vermek…

Bu sadece sürdürülemez bir yoldur.”

Kampanya zaten bir miktar çekiş kazanmış olsa da, bazı araştırmacılar Bitcoin’in kodunu bu kadar dramatik bir şekilde değiştirme şansının zayıf olduğunu düşünüyor.

CoinShares araştırmacısı Chris Bendiksen, Bitcoin destekçilerinin daha enerji verimli bir Proof of Stake koduna geçişi destekleyen değişiklikleri hakkında şunları söylüyor:

“Bitcoin’in şimdiye kadar hareket etme şansını koyardım [proof of stake] tam olarak %0’da…

Bitcoin kullanıcıları arasında böyle bir hamle yaparak protokolün güvenliğini yok etme iştahı yok.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Ormalternative/PurpleRender[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img