Ross Ulbricht Bitcoin’in 3 Bin Dolar Altına Düşeceğini Tahmin Ediyor!

İpek Yolu pazarının kurucusu Ross Ulbricht, bitcoin fiyatını tahmin etmeye çalışan başka bir analiz yayınladı. Ulbricht geçen Aralık ayında fiyat incelemelerini paylaşmaya başladı ve tahminlerini desteklemek için Elliott Wave teorisinin modellerinden yararlandı.

Ross Ulbricht, 3 bin dolarlık Bitcoin fiyatlarını tahmin ediyor

Ross Ulbricht uzun süredir parmaklıklar ardında kilitli ve son birkaç aydır, ileride bitcoin fiyatı ile ilgili analiz raporlarını yayınlıyor. Ulbricht’in ilk araştırma çalışmasını ele aldı ve Ulbricht’in bulgularını formüle etmek için Elliott Wave teorisini kullandığını detaylandırdı. İlke, Ralph Nelson Elliott tarafından oluşturuldu ve teori, piyasadaki en yüksek ve en düşük gibi eğilimlerin bir analizini içeriyor. Aralık ayında Ulbricht, bugün bulunduğumuz dalganın fiyatı 93.000 ila 109.000 dolar arasındaki bölgelere götürebileceğini yazdı. Bununla birlikte, dalganın tam olarak gerçekleşmesi uzun zaman alabilir ve şu anda dalganın Şubat 2021’e kadar uzamaması mümkündür.

Ulbricht’in son sınavı Bitcoin fiyatına “Ross # 9 Bitcoin: Düşük Fiyatlar için Güçlü Bir Sinyal” deniyor ve rapor büyük bir düşüş çağrısında bulunuyor. Ulbricht, bu mevcut döngü sırasında fiyatın 3.000 $ aralığının altına düşebileceğine inanıyor. Ulbricht, 11 Nisan’da “İkinci dalganın kapsamını ve süresini tahmin etmek zor ve kesin değil” diye yazdı. Ve ne kadar süre alabileceğine dair zor bir sınır yoktur. Bununla birlikte, düzeltmeler genellikle bir önceki dördüncü dalganın fiyat aralığında daha az derecede sona erer. Bu, 2014 yılında arkadan dördüncü dalga oldu. Fiyat aralığı 175-122 dolardı. Önceki iki ayı piyasası (birincil derecede) fiyatları% 86 ve% 94 oranında azalttı. İkinci dalga ile eşdeğer bir düşüş, fiyatları 2.800 $ veya 1.200 $ ‘a götürecektir. İki dalganın A dalgası% 84 oranında düştü. İki dalga C ile eşdeğer bir düşüş fiyatları 2.200 dolara çıkaracak ”diye vurguladı Ulbricht. Ulbricht ekleyerek devam etti:

Süre açısından, eğer C dalgası A dalgası kadar devam ederse, Haziran veya Temmuz 2020 civarında sona erer. Ancak, iki dalga C ve dört dalga C (Şekil 1’de etiketlenmemiş) ilgili A dalgalarından önemli ölçüde daha büyüktü. . İki dalganın C dalgası bu desene uyuyorsa, 2021’e sürüklenebilir.

 

Şekil (1) Ross Ulbricht’in bitcoin fiyat analizinden.

Elliott Dalga Teorisi ile İlgili Sorunlar

Ulbricht’in raporu, koronavirüsün ekonomi üzerindeki etkileri gibi dış piyasa faktörlerini de hariç tutuyor . Ayrıca, ikinci dalganın sonunun “aşırı kötümserliğe ve muhtemelen bitcoin’e karşı düşmanlığa” yol açacağına inanıyor. Bu ortamda bitcoin satın almanın büyük bir “zorunluluk” alacağını belirtti, ancak “dalga III’ün fiyatları yeni zirvelere götürmesinin ödülleri buna değeceğini” düşünüyor. Her ne kadar tüm tüccarlar Ulbricht’in piyasa görünümü ile aynı fikirde olmasa da, bazıları çizdiği Elliot Wave grafiğinin yanlış olduğunu söyledi. Belirtilen özel bir sorun, “Cı-dalgalar bir dürtü beş subwaves olmalıdır,” oldu açıklandığı veri analizi organizasyonu Haejin . BTC pundit, John Carvalho tweet attı: “Dread Pirate Roberts şimdi düşüş eğilimli TA yapıyor” ve Carvalho’nun Twitter takipçilerinin çoğu şüpheyle cevap verdi .

Şekil (2) Ross Ulbricht’in bitcoin fiyat analizinden.

Elliot Wave teorileri tüccarlar arasında her zaman tartışmalı olmuştur ve birçok analist ilkenin tarot kartlarından farklı olmadığına inanmaktadır. Bir matematikçi olan Benoit Mandelbrot, Elliott Wave teorisini eleştirdi ve teorinin bir grup “öznel yargı” olduğunu iddia etti. Elliott Dalga teorisinin en büyük sorunu, gözlemcilerin bir dalganın ne zaman başladığını ve bittiğini tam olarak belirleyememesidir. Aslında, durum dalgası teorilerinin tam olarak yeterince ölçülmediği ve hiçbir tüccarın bunlara bağımlı olmaması gerektiğine dair birçok çalışma vardır. Bununla birlikte, en popüler kripto para tüccarlarından bazılarıbugün Elliot Wave sistemini kullanıyoruz ve çok sayıda tüccar ve pazar stratejisti yürekten inanıyor. Ulbricht de teoriye inanıyor ve yakın zamanda yayınlanan çalışma, fiyat tahmin serisinin dokuzuncu taksitidir.

Ross Ulbricht’in son bitcoin fiyat analizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img