Rus Milletvekili Doğal Kaynak Satışları İçin BTC Kabul Ettikten Sonra Bitcoin 20 Milyar Dolar Kazandı ⋆ ZyCrypto

Putin, Kripto Madenciliğini Düzenleme Önerisini Desteklediğinden 'Rusya'da Bitcoin'i Yasaklamayacak'

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Bitcoin, Rusya’nın doğal kaynaklarının ihracatı için kripto para birimini kabul etmeyi düşündüğüne dair raporların ardından toparlanıyor ve 44.000 doları aştıktan sonra günde %5 ve son 10 gün içinde %17 arttı. BTC’nin piyasa değeri de 20 milyar dolar kazandı ve 835 milyar doları aştı.

Bu canlanma, Rusya Federasyonu Devlet Dumasının Enerji Komitesi başkanı Pavel Zavalny’nin Rusya’nın doğal kaynaklarını satın alırken müttefiklerinin para birimlerine ek olarak Bitcoin’i kabul etmeye açık olduğunu söylemesinin ardından geldi.

“Bize baskı yapmayan Çin veya Türkiye gibi ‘dost’ ülkelerimize gelince, onlara bir süredir ödemeleri ruble ve yuan gibi ulusal para birimlerine çevirmelerini teklif ediyoruz.”, Zavalny Perşembe günü bir konferans sırasında belirtti. “Türkiye ile lira ve ruble olabilir. Yani çeşitli para birimleri olabilir ve bu standart bir uygulamadır. Bitcoin istiyorlarsa, bitcoin ile ticaret yaparız,” ekledi.

Zavalny’nin açıklaması, Başkan Vladimir Putin’in Rusya’nın “dost olmayan” uluslardan başka herhangi bir para birimini Ruble ile ödemelerini gerektiren doğal kaynakların ödemesi olarak kabul etmeyi bırakacağını duyurmasının hemen ardından geldi.

Halen Avrupa ülkelerine önemli bir enerji kaynağı ihracatçısı olan Rusya, NATO ülkelerinin ülkeden enerji kaynakları ithalatını tamamen terk etmeyi düşünmesiyle birlikte, sonu gelmez yaptırımlara maruz kaldı. Bu ay ABD Başkanı Biden, Rusya’nın petrol ithalatına ve Rus enerji sektöründeki yatırımlarına yasak getirdi.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Enerji komitesi ayrıca Rusya’nın “dost olmayan” ülkelerden altın kabul etmeye istekli olduğunu ve Zalvany’nin mevcut koşullar göz önüne alındığında kendileri için uygun olduğunu belirtti.

Batılı ülkelerle değiş tokuş yaptığımızda, onlar sert parayla ödemeliler… ve para altındır ya da bizim için uygun olan para birimleriyle ödemeliler”Zavalny ekledi.

Ruble’nin değerini kurtarmayı amaçladığı için ‘sert para ve ruble’nin kabul edilmesi Rusya için oldukça iyi bir seçenek olsa da, bugün Bitcoin’i kabul etmeye açık olduğu duyurusu pek çok kişiyi hazırlıksız yakalamış görünüyor.

Rusya’nın daha önce bitcoin konusunda olumsuz bir duruş sergilemesine ve Putin’in geçen yılki enerji haftasında bitcoin’in petrol ticareti için kullanılabileceğine inanmadığını belirtmesine rağmen, Kremlin, Maliye Bakanlığı ile sektöre yönelik duvar bahçeli duruşunu düşürüyor. yasaklamak yerine bitcoin ve kripto para birimlerini düzenleyecekler. Bugünkü duyuru, bu nedenle, kripto ödemesi sınırsız hale geldiğinde kripto para birimlerinin ve özellikle bitcoin’in nasıl ortaya çıkacağını görmek için önemli bir adımdır.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img