Sadece Büyümeyen Bitcoin Direnç Seviyesi

Bitcoin, son yükseliş yörüngesinde bir barikata çarptı. Dijital varlık 47.000$’ın üzerine başarılı bir şekilde çıktıktan sonra, daha sonra ayılar tarafından dövüldü. Bu, bitcoin’in o sırada yenmesinin imkansız olduğunu kanıtlayan önemli bir direnç noktasının sonucuydu. Şimdi bile bu noktada mücadele etmeye devam ediyor ve 44.000 $ bölgesine geriledi. Bu nokta, kripto para biriminin bir kez daha yükseliş eğilimi kaydetmesi için geçilmesi gereken seviye olmaya devam ediyor.

Bitcoin Direnci Kıramadı

Bir yükseliş eğilimi oluşturan Bitcoin bazen zor bir şey olabilir. Bunun nedeni, fiyat arttıkça, ayılar tarafından çeşitli seviyelerde monte edilen direncin yenilmesi giderek daha zor hale gelmesidir. Bitcoin’in önemli bir dirençle karşılaştığı 47.500 dolar seviyesinde durum buydu. Bu seviyenin üzerine çıkılmaması, dijital varlığın geri çekilmesine ve sonunda 40.000 $ ‘a inmesine neden oldu.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin 47 bin Dolara Yakın, Boğalar Neden 45 bin Doları Savunmalı?

Bu nokta, varlık ile gıpta ile bakılan 50.000 dolarlık fiyat noktası arasındaki ana direnç olduğu göz önüne alındığında, bitcoin için geçerli. Bu, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olmayabilir, ancak 50,00 $ ‘a ulaşmak kesinlikle kripto para birimini başka bir ATH belirleme yoluna sokuyor.

47.500 $, BTC için önemli bir teknik seviyedir; bu, son düşüş trendinin de kanıtladığı gibi, bunun üzerinde bir pozisyonu koruyamamanın acımasız olacağı anlamına gelir. Bunun ardından, boğaların önemli bir direnç oluşturduğu tahmin edilen 45.000 dolar seviyesi oldu. Bununla birlikte, BTC’nin bu noktanın altına düşmesiyle, bu seviyede oluşturulan desteğin 36.000 ila 38.000 $ arasındaki seviyeye rakip olamayacağı açıktır.

BTC aşağı yönlü düzeltmede | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

EVODeFi’de zincirler arası çözümler İcra Direktörü Egor Volotkovich, bunun muazzam bir boğa koşusunun ardından bir düzeltmeden başka bir şey olmadığını belirtiyor. Volotkovich, “Bitcoin, 24 saatlik en yüksek seviye olan 47.106 dolara çıktıktan sonra 45.000 dolarlık destek seviyesini yeniden test ettiği için bugün genel bir piyasa düzeltmesine öncülük ediyor” dedi. “Düzeltme, BTC yatırımcılarının yönetim kurulu genelinde tutarlı büyüme ve esneklik dönemlerinin ardından sergilediği biraz geçici bir soluklanmadır.”

Daha İyi Şeylere Doğru Hareket Etmek

Uzun vadede, Bitcoin daha iyi görünmeye devam ediyor. 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde kırılan dijital varlık, kısa vadede daha yükseliş trendi oluşturabilmişti. Bunu uzun vadeye almak.

İlgili Okuma | Bitcoin Perakende Tarihinin En Yüksek İkinci Satın Alma Oranına Ulaştı. İyi ya da kötü?

Ayrıca geçmişte her zaman iyi şeylerin bir işareti olan 200 günlük hareketli ortalamasında yeni bir destek oluşturdu. Ve geçen ay ivme kazanan ve hem kurumsal hem de perakende düzeyde artan satın alma ile birlikte, dijital varlığın uzun vadeli karlılığı için daha güçlü bir argüman var.

“Kanada Bitcoin ETF’leri gibi büyük BTC’ye bağlı ürünlere girişlerde görüldüğü gibi sürekli satın alma momentumu ile, Bitcoin’in önemli büyümesinin yakın gelecekte yeniden piyasaya sürülme şansı yüksek ve bu olursa, fiyatların yeniden test ettiğini görebiliriz. Ay ortasından önce 48.000 $ ‘lık kıyaslama,” diye sözlerini tamamladı Egor Volotkovich.

MARCA’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img