Samsung Güvenliği Arttırıyor!

“Samsung, Akıllı Telefonlarında Kripto Bilgi Güvenliğini Artırıyor”

25 Şubat 2020 Salı günü yayınlanan bir basın açıklamasında Samsung, akıllı telefonlarında depolanan verileri daha iyi korumak için tasarlanmış yeni bir Güvenli Eleman (SE) piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Samsung’un yeni SE’si, cep telefonları için ortak Kriterler Değerlendirme Güvencesi (CC EAL) anahtar teslimi güvenlik çözümüdür. Basın bültenine göre, yeni SE, herhangi bir akıllı telefona kurulacak en yüksek güvenlik seviyesi donanımı.
Basın bülteninden bir alıntı şöyle diyor:

Samsung’un yeni anahtar teslimi çözümü, kullanıcıların yerleşik Evrensel Flash Depolama (eUFS) gibi tipik mobil bellekten ayrı olarak pin numaraları, şifreler ve hatta kripto para birimi kimlik bilgileri gibi gizli ve şifreleme verilerini güvenli bir şekilde saklayan özel dayanıklı kasadır.
Akıllı telefonlar, kripto cüzdanı parolaları ve tohum ifadeleri gibi hassas finansal verileri gittikçe daha fazla tutmaya devam ederken, Samsung güvenlik protokollerinin gelişmesi gerektiğini ve bu nedenle yeni bir SE oluşturma kararı aldığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img